در دیدار مدیر عامل شرکت آب منطقه ای گلستان با فرمانده نیروی انتظامی استان در خصوص حفاظت از منابع آب تشکر و قدر دانی شد

کدخبر:۵۵۸۷۹

در دیدار مدیر عامل و معاونین شرکت آب منطقه ای گلستان با فرمانده نیروی انتظامی استان به مناسبت گرامیداشت هفته نیروی انتظامی عنوان شد:
تلفیق روشهای فرهنگی وآموزشی و حاکمیتی جهت تعادل بین منابع و مصارف آب در استان

البرز گلستان/به مناسبت هفته نیروی انتظامی ، مدیر عاملشرکت آب منطقه ای گلستان به همراه تنی چند از معاونین و مدیران با سردار دادگر فرمانده انتظامی استان گلستان دیدار و گفتگو کرد و ضمن تبریک هفته نیروی انتظامی و خدا قوت در خصوص امنیت استان ، از تلاش ها و حمایت نیروی انتظامی استان و شهرستان ها در خصوص حفاظت از منابع آب شهرستان تشکر و قدر دانی نمود .

مدیر عامل شرکت آب منطقه ای گلستان در این دیدار، مهندس سید محسن حسینی با بیان اینکه این شرکت به عنوان یک مجموعه حاکمیتی، زحماتی نیز برای مجموعه نیروی انتظامی در بخش تخلفاتی که در منابع و مجاری آبی رخ می دهد، داریم، اظهار کرد: منابع آب در استان محدود است و سرانه آبی یک گلستانی از سرانه یک ایرانی کمتر است و روز به روز این عدم تعادل به نفع کسری جلو می رود، بنابراین از سال گذشته تلاش کردیم در بخش آموزش های همگانی عمومی منابع آب در استان چه در بخش بزرگسالان و چه کودکان اقداماتی انجام دهیم تا بتوانیم در آینده نزدیک نتایج آن را مشاهده نمائیم.

مهندس حسینی افزود: تمام تلاش ما این است با همه روش ها اعم از آموزشی، فرهنگی، حاکمیتی، بازدارنده و سلبی تعادل را بین تولید و مصرف پیدا کنیم ودر این زمینه زحمت زیادی به عزیزان نیروی انتظامی می دهیم و از شما هم به عنوان شهروند و هم مجموعه حاکمیتی قدردانی داریم.

*عمده استفاده غیر مجاز از منابع آب به وسیله حفر چاه است*

مهندس حسینی بیان کرد: عمده استفاده غیر مجاز از منابع آب به وسیله حفر چاه است و در بخش آب سطحی و سدهای استان نیزگاهی استفاده های غیر مجازی صورت می گیرد.

وی بیان کرد: در بخش مجاری آبی استان نیز ۳ هزار کیلومتر رودخانه داریم که ۳ هزار کیلومتر بستر و سه هزار کیلومتر حریم راست و سه هزار کیلومتر حریم چپ آن در معرض خطر تصرف است و همچنین ۶۵۰ کیلومتر رودخانه ها داخل شهرها و روستاهاست و بیشتر در معرض خطر است و همچنین سازه های تقاطعی مثل پل هایی که غیر استاندارد گاهی بر روی این مجاری آبی ساخته می شود و در مواقع سیل باعث بروز مشکل است.

مدیر عامل شرکت آب منطقه ای استان با بیان اینکه قوانین لازم است اما کافی نیست، گفت: مردم دنبال عرف و حکومت ها دنبال قانون هستند. تنها راه این است عرف را به قانون نزدیک کنیم و اینکه قانون به صلاح مردم است. و این که مردم به چه نحوی این قانون را رعایت کنند بستگی به شناخت و درک آن ها از موضوع دارد.

سردار دادگر فرماندهی انتظامی استان در این دیدار ضمن تشکر از حضور مدیرعامل و مدیران شرکت آب منطقه ای استان ، اظهار کرد: ما به مباحث امنیتی اهتمام داریم و در پلیس های مختلف سرافراز به خدمت در ماموریت های شبانه روزی و حساس و پیچیده هستیم.

وی با بیان اینکه مساله امنیت امروزه به یک چالش برای کشورها تبدیل شده است، گفت: امروز برند امنیت به برکت خون شهدا و نظام جمهوری اسلامی برند جمهوری اسلامی است ونقش نیروی انتظامی در این زمینه نقش مهم ولی پنهانی است.

سرداد دادگر با بیان اینکه موضوع آب و امنیت با هم گره خورده است، گفت: در سال جاری که با موضوع تنش های آبی مواجه بودیم کارها و اقدامات دلسوزانه و هوشمندی در استان شکل گرفت که نشان از مدیریت و عقلانیت حضرتعالی و مجموعه آب استان دارد و در ادامه نیز آماده همکاری مضاعف با شرکت آب منطقه ای هستیم.

نوشته شده توسط البرزگلستان در شنبه, ۲۴ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱:۱۷ ب.ظ

دیدگاه