مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گلستان :احداث بازارچه دائمی صنایع‌دستی شهرستان کردکوی درمساحت ۱۰۶۰ مترمربع دردوطبقه درحال اجراست

کدخبر:۵۲۶۶۷

به گزارش البرز گلستان گروه فرهنگ به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گلستان، «احمد تجری» گفت: عملیات اجرایی تکمیل اسکلت بتنی بازارچه صنایع‌دستی کردکوی  با اعتبار ۱۱ میلیارد و ۱۰۰ میلیون ریال از محل اعتبارات تملک دارایی سرمایه‌ای استانی و ملی آغاز شد.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گلستان اضافه کرد: در عملیات اجرایی این فاز اجرای سقف همکف، ستون‌ها و همچنین سقف طبقه اول پیش‌بینی‌شده است.

وی با اشاره به اینکه اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان گلستان در سال‌های گذشته اجرای فونداسیون و ستون همکف این بازارچه را بااعتبار حدود ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال اجرایی کرده است، بین کرد: در آینده فاز اجرای تکمیل اسکلت، دیوارچینی، نازک‌کاری داخلی، نما، درب و پنجره، تأسیسات برقی و مکانیکی و تکمیل محوطه ورودی ساختمان این پروژه با اعتبار ۴۸ میلیارد ریال پیش‌بینی‌شده است.

تجری خاطرنشان کرد: بازارچه دائمی صنایع‌دستی شهرستان کردکوی در مساحت ۱۰۶۰ مترمربع در دوطبقه روی همکف در حال اجراست که پس از اجرا و بهره‌برداری، ۱۳ غرفه برای فروش تولیدات صنایع‌دستی در اختیار هنرمندان این شهرستان قرار خواهد گرفت.

/انتهای خبر

نوشته شده توسط البرزگلستان در جمعه, ۲۱ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۵۰ ق.ظ

دیدگاه