مهندس فرمانی مدیر کل استاندارد گلستان درمراسم  همایش گرامیداشت روز جهانی استاندارد: امروز استاندارد گلستان در سطح کشور تصمیم‎ساز است

به گزارش البرز گلستان مراسم  همایش گرامیداشت روز جهانی استاندارد و تقدیر از سرآمدان و برگزیدگان استاندارد استان با حضور  دکتر خاکی فیروزرئیس مرکز ملی تأیید صلاحیت  سازمان ملی استاندارد معاون استاندار گلستان و مدیران دستگاههای اجرایی  در تالار فخرالدین اسعد گرگانی  برگزار شد،

مهندس فرمانی مدیر کل استاندارد گلستان در این همایش اظهار کرد: ۲۲ مهرماه هر ساله به عنوان روز جهانی استاندارد نامگذاری شده و ما به رسم هر سال از واحدها و شرکت‎هایی که در استانداردسازی موفقیت‎هایی را کسب کردند تقدیر می‎کنیم.
وی  افزود: اگر حقوق عامه رعایت نشود آسایش، آرامش و ایمنی مردم جامعه به خطر می‎افتد.
مدیرکل استاندارد استان گلستان با بیان اینکه وقتی از استاندارد سخن می‎گوییم ایمنی شهربازی، آسانسورها و … مطرح می‎شود، بیان کرد: یکی از زیربناهای توسعه اقتصادی هر کشوری رعایت استانداردها و کیفیت کالا و خدمات است و اگر می‎خواهیم در بازارهای بین‎المللی به موفقیت دست یابیم باید به رعایت استانداردها و کیفیت بیشتر توجه کنیم.
فرمانی با بیان اینکه تضمین امنیت روانی، سلامت، بهداشت و ایمنی مصرف‎کنندگان در سطح کشور از دیگر وظایف استاندارد است، یادآور شد: تحقق این مهم بدون همراهی و همکاری دستگاه های نظارتی و واحدهای تولیدی و … امکان‎پذیر نیست.
وی بیان کرد: در ۶ ماهه نخست امسال حدود ۷ هزار و ۵۰۰ بازرسی از سطح بازار و واحدهای تولیدی گلستان انجام شد، همچنین انجام یک هزار نمونه برداری و برگزاری ۹ هزار نفرساعت آموزش برای نیروهای کنترل کیفیت، کارشناسان استاندارد و همکارانمان از دیگر برنامه‎های ما در سال جاری بوده است.
مدیرکل استاندارد استان گلستان گفت :  در این مدت کلیه نازل‎های سوخت و بررسی ۳ هزار باسکول سبک و سنگین در استان گلستان  انجام شد.
فرمانی تأکید کرد: امروز استاندارد گلستان در سطح ملی استاندارد تصمیم‎ساز است و در اکثر دستورالمل‎ها و تصمیمات اجرایی نظر استاندارد گلستان اخذ و لحاظ می‎شود.
وی از طراحی اپلیکیشن موبایلی موتور جست‎وجوی استانداردهای ملی و طراحی اپلیکیشن‎های محاسبات فنی آسانسور توسط کارشناسان خبر داد و با اشاره به آزمون پیش‎بسته‎بندی گفت: امروزه بازار به سمت محصولاتی رفته است که از پیش، بسته‎بندی شده‎اند لذا نخستین آزمایشگاه پیش‎بسته‎بندی کشور در گلستان راه‎اندازی شد و نخستین آزمون پیش‎بسته‎بندی در هفت برند دستمال کاغذی در این استان انجام شده است.
مدیرکل استاندارد استان گلستان متذکر شد: این آمادگی در گلستان وجود دارد تا اولین آزمایشگاه مرجع پیش‎بسته‎بندی در تمامی کمیت‎هایی باشیم که استاندارد در سطح کشور به آن نیاز دارد.

نوشته شده توسط البرزگلستان در چهارشنبه, ۰۱ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱:۱۱ ب.ظ

دیدگاه