دکتر حق شناس استاندار گلستان در دومین جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان: کار خیر فقط مدرسه سازی و ساخت مسجد و … نیست،خیرین سلامت در حوزه پیشگیری و درمان اعتیاد وارد عمل شوند

استاندار گلستان با تأکید بر اینکه همیشه و در هر موضوعی، هزینه های پیشگیری بسیار کمتر از مقابله و درمان است، تصریح کرد: جهت گیری فعالیت شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر باید به سمت تلاش برای کاهش تقاضا باشد.

به گزارش  البرز گلستان به نقل ازپایگاه اطلاع رسانی استانداری گلستان، دکتر هادی حق شناس در دومین جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان در سال جاری خاطرنشان کرد: برخی از آسیب های اجتماعی، آسیب های بدتر و بیشتری را به دنبال دارند که باید به دنبال راهکارهای عملی برای کاهش این آسیب ها باشیم.
وی افزود: اگر همه ما یقین داشته باشیم که فرزندان و خانواده خود ما در معرض خطر ابتلا به اعتیاد هستند، بدون شک اقدامات موثرتری در راستای پیشگیری انجام خواهیم داد.
استاندار گلستان برگزاری المپیادهای ورزشی، نمایش و … را از جمله راهکارها برای پر کردن اوقات فراغت جوانان دانست و اظهار کرد: ادارات کل ورزش و جوانان، آموزش و پرورش، ارشاد اسلامی و صدا وسیما باید هزینه های خود را صرف انجام کارهای فرهنگی کرده و با تبیین زشتی این بلای خانمانسوز برای جوانان و نوجوانان، در جهت کاهش تقاضا حرکت کنند.
دکتر حق شناس با بیان این که کار خیر فقط مدرسه سازی و ساخت مسجد و … نیست، از خیران سلامت خواست تا در حوزه پیشگیری و درمان اعتیاد وارد عمل شده و زکات علم خود را بپردازند.
گفتنی است، در این جلسه ضمن پیگیری مصوبات قبل، رؤسای کارگروه ها و همچنین فرماندار بندرگز گزارشی از اقدامات صورت گرفته در حوزه وظایف محوله ارائه کردند.

نوشته شده توسط البرزگلستان در پنج شنبه, ۰۳ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۳۶ ق.ظ

دیدگاه