رئیس کل دادگستری گلستان به مناسبت روز خبرنگار:خبرنگاران اگر در چارچوب تکالیف و وظایف خود در محدوده قانون اساسی و قوانین عادی کشور عمل کنند نگران شکایت مدیران نباشند.

نگاه حمایتی دستگاه قضا از رسانه ها

رئیس کل دادگستری گلستان در جمع خبرنگاران گفت: تا زمانی که رسانه ها در راستای قانون عمل کنند بنده به عنوان مسئول دستگاه قضایی استان اجازه نمی دهیم کسی مزاحمت برای کار خبرنگاران ایجاد کند.
هادی هاشمیان افزود: خبرنگاران اگر در چارچوب تکالیف و وظایف خود در محدوده قانون اساسی و قوانین عادی کشور عمل کنند نگران شکایت مدیران نباشند.
هاشمیان با تاکید بر این که قضات ما در رسیدگی ها بر اساس قانون و بدون در نظر گرفتن مقام و جایگاه افراد عمل می کنند گفت: در یکی از پرونده ها که به تازگی رای آن قطعی شده است شکایت استاندار سابق از یکی از خبرنگاران بود که قاضی دادگاه پس از بررسی حکم برائت خبرنگار را صادر و شکایت استاندار را رد کرد.
هاشمیان گفت: این حکم در دادگاه تجدیدنظر هم تایید و قطعی شد.
رئیس کل دادگستری گلستان در ادامه سخنان خود با قدردانی از کمک و تلاش های خبرنگاران برای برخورد با فساد گفت: یکی از علل تهدید خبرنگاران از بین بردن حیاط خلوت متخلفان است و تا هنگامی که خبرنگاران به وظایف قانونی خود عمل می کنند از حمایت دستگاه قضایی برخوردارند.
هادی هاشمیان افزود: اختصاص شعبه ویژه برای رسیدگی به جرایم حوزه رسانه و تشکیل هیئت منصفه برای رسیدگی به این جرایم حاکی از نگاه حمایتی قانون از خبرنگاران است.
هاشمیان ادامه داد: قبلا هم اعلام کردیم حاضریم هر وقت خبرنگاران اعلام کردند یکی از قضات باتجربه را برای آموزش قانون مطبوعات معرفی کنیم و یک شعبه شورای حل اختلاف هم با حضور خود خبرنگاران برای جلوگیری از قضایی شدن پرونده های حوزه رسانه تشکیل دهیم.
نشست صمیمی رئیس کل دادگستری با خبرنگاران به مناسبت روز خبرنگار و با هدف پاسخگویی به دغدغه ها و مشکلات اصحاب رسانه در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان برگزار شد.

نوشته شده توسط البرزگلستان در دوشنبه, ۱۴ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۲۷ ق.ظ

دیدگاه