دکتر حسینی مدیر کل بیمه سلامت استان گلستان: طرح نسخه نویسی الکترونیکی در حوزه درمان گلستان به بیش از ۹۹ درصد رسیده است

کدخبر:۵۹۵۶۱

البرزگلستان/

مدیر کل بیمه سلامت استان گلستان، گفت: در حال حاضر حدود ۶۰ درصد از جمعیت استان گلستان تحت پوشش بیمه سلامت همگانی قرار دارند.
 دکتر«سید محمد حسینی» اظهار کرد: از جمعیت تقریبا ۲ میلیون نفری گلستان یک میلیون و ۱۰۰ هزار نفر تحت پوشش بیمه سلامت قرار دارند.
وی افزود؛ تمامی خدمات این اداره کل برای جامعه هدف به صورت کاملا رایگان انجام می شود.مدیر کل بیمه سلامت استان گلستان با بیان اینکه طرح نسخه نویسی الکترونیکی در حوزه درمان گلستان به بیش از ۹۹ درصد رسیده است، تصریح کرد: فقط ممکن است در حوزه رادیولوژی در برخی از مناطق روستایی نیازمند کار بیشتر باشد.

وی، افزود: از مزایای این طرح حذف هزینه های تردد و تسریع در پرداخت مطالبات موسسات درمانی طرف قرارداد می باشد.

دکترحسینی از شروع به کار طرح ملی پوشش بیمه سلامت در مناطق کم برخوردار خبر داد و گفت: در راستای این طرح ۴۰ منطقه کم برخوردار در استان شناسایی و به بیمه سلامت ابلاغ شده است.

وی، ادامه داد: از زمان اجرای این طرح تاکنون ۱۰ هزار و ۵۱۸ نفر افراد فاقد بیمه شناسایی و تحت حمایت بیمه روستایی و صندوق بیمه سلامت قرار گرفتند.

دکتر حسینی گفت؛ پیش بینی می شود در حال حاضر حدود ۴ درصد (حدود ۸۰ هزار نفر) از جمعیت استان فاقد هر نوع بیمه باشند.

مدیر کل بیمه سلامت گلستان با تأکید بر بروز شدن پرداختی پزشکان مراکز دولتی و خصوصی و داروخانه ها، تصریح کرد: بروز شدن این پرداختی ها که از ثمرات اجرای نسخه نویسی الکترونیکی است رضایتمندی جامعه پزشکی را فراهم کرده است.

وی تصریح کرد: این پرداخت به موقع بدهی ها در ۲۰ سال گذشته سابقه نداشته است به همین خاطر پزشکان دیگری علاقمند به بستن قرارداد با بیمه سلامت شده اند.

وی افزود؛ یک هزار و ۲۹ موسسه درمانی داریم که از این تعداد با ۲۰۰ موسسه در سال جاری قرارداد بسته شده و ۲۲ داروخانه قرارداد همکاری منعقد شده است.

انتهای خبر/

نوشته شده توسط البرزگلستان در پنج شنبه, ۱۹ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۷:۳۲ ق.ظ

دیدگاه