حسینی مدیر عامل شرکت آب منطقه ای گلستان : انسداد ۳۴۰ حلقه چاه غیر مجاز در استان طی ۹ ماه سال جاری/ مبارزه با آبخوان خواری ادامه دارد

کدخبر:۵۷۸۸۳

البرز گلستان:

مدیر عامل شرکت آب منطقه ای گلستان:
انسداد ۳۴۰ حلقه چاه غیر مجاز در گلستان طی ۹ ماه سال جاری/ مبارزه با آبخوان خواری ادامه دارد

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای گلستان گفت: از ابتدای سال تاکنون ۳۴۰ چاه غیر مجاز در استان گلستان پر و مسلوب المنفعه شده است و این روند همچنان ادامه دارد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای گلستان، مهندس سید محسن حسینی با بیان اینکه نجات آب باید دغدغه همه افراد جامعه باشد، اظهار کرد: این اقدام در راستای حفاظت از منابع آبی و صیانت از منافع دارندگان چاه مجاز، توسط ادارات منابع آب شهرستانها و با همکاری و نظارت دادستانی و نیروی انتظامی صورت پذیرفت که جا دارد از همت این عزیزان سپاسگزاری کنم.

وی بیان کرد: یکی از منابع مهم و کمیاب استان، منابع آبی است که حفاظت از آن‌ عزم جدی را می‌طلبد و وجود چاه‌های غیرمجاز و برداشت بی‌رویه از آن‌ها مشکل بزرگی است که هم آبخوانها را مورد تهدید قرار داده و هم منافع دارندگان چاه مجاز که در زمینه های اقتصادی سرمایه گذاری کرده اند را با مشکلات اساسی مواجه می کند، لذا باید با آن مقابله جدی داشت.

مهندس حسینی افزود: همچنین با توجه به کاهش بارش ها در سال جاری و تداوم خشکسالی ، لازم است حتی برداشت آب از چاه‌های مجاز هم بیشتر کنترل شوند تا بیشتر از مجوز صادره برداشت صورت نگیرد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: آبخوان‌خواری توسط چاه‌های غیرمجاز یکی از عوامل اصلی اختلال در تعادل منابع و مصارف آب زیرزمینی است.

انتهای خبر

نوشته شده توسط البرزگلستان در دوشنبه, ۲۰ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۲۹ ب.ظ

دیدگاه