مهندس رحیمی مدیرعامل شرکت گاز گلستان از افتتاح و کلنگ زنی ۲۲۶ پروژه با اعتباری بالغ بر ۵۸۶ میلیارد ریال در ایام دهه فجر امسال خبر داد

،  به گزارش البرز گلستان  مهندس محمد رحیم رحیمیمدیرعامل شرکت گاز استان گلستان ،  در نشست خبری که به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران برگزار شده بود، از افتتاح و کلنگ زنی ۲۲۶ پروژه با اعتباری بالغ بر ۵۸۶ میلیارد ریال در ایام دهه فجر امسال خبر داد و اظهار کرد: در دهه فجر امسال ۱۵۴ پروژه با اعتباری بالغ بر ۲۴۰ میلیارد ریال گاز رسانی و ۷۲ پروژه با اعتباری بالغ بر ۳۶۴ میلیارد ریال کلنگ زنی می شود.

وی از وجود بیش از ۵۶۱۳۶۸ هزار مشترک گاز طبیعی در استان گلستان خبر داد و افزود: اکنون دو هزار و ۴۸۶ واحد صنعتی و تولیدی و ۶۴ جایگاه سی ان جی در استان از گاز طبیعی بهره مند می شوند.

مدیرعامل شرکت گاز استان گلستان با اشاره به اینکه ۹۵ درصد روستاهای استان گلستان دارای گاز طبیعی است، گفت: ۹۷۹روستا درگلستان است و تا پایان دهه فجر امسال ۸۶۰ روستا از نعمت گاز بهره مند خواهند شد.

وی با بیان اینکه امروز ۱۰۰ درصد شهرهای استان گلستان گاز رسانی شده است، افزود: حدود ۷۲ درصد میزان مصرف انرژی در استان توسط گاز طبیعی استفاده می شود.

رحیمی اظهار کرد: مصرف گاز طبیعی استان در روز میزان ۱۰ تا ۱۲ میلیون متر مکعب است.

وی از اتصال ۲۷۵ هزار و ۸۵۶ عدد انشعاب در استان خبر داد یادآور شد: مجموع شبکه گذاری گاز در استان گلستان ۹ هزار و ۱۳۸ کلیومتر است.

مدیرعامل شرکت گاز استان گلستان با اشاره به اینکه ۵۶۱ هزار و ۳۶۸ مشترک جذب شده است، گفت: مطالبات گاز بها در استان گلستان مبلغ ۸۰ میلیارد تومان است

رحیمی خاطرنشان کرد: دو هزار و ۶۸۶ واحد تولید خدماتی در استان وجود دارد که ۹۰ درصد واحد های تولیدی گاز رسانی شدند.

نوشته شده توسط البرزگلستان در دوشنبه, ۰۱ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۵:۱۶ ب.ظ

دیدگاه