دکتر رایجی مدیر آموزش و پرورش شهرستان کردکوی خبرداد:شناسایی ۳۰۰ دانش آموز در ۴درس جهت شرکت در کارگاه خلاقیت و روشهای همیاری/ رسانه ها نباید بدنبال ما باشند بلکه ما باید بدنبال رسانه باشیم

به گزارش  البرز گلستان  دکتر قربان رایجی مدیر آموزش و پرورش شهرستان کردکوی  به مناسبت هفته خبرنگار و ارائه گزارش ۳ماهه اداره متبوع خودش نشستی با خبرنگاران شهرستانی و استان داشته  و ضمن تبریک این ایام  اظهار کرد: یک خبرنگار یک محقق است و باید اطلاعات صحیح  را بگیرد و ۲۰درصد  اطلاعات کلیدی او می تواند ۸۰ درصد  نقش اثر گذار داشته باشد.
وی افزود: خبرنگاری  واطلاع رسانی یک فرصت است و مدیران باید از این فرصت بهره وری کامل را داشته باشند. ابزارهای جمع آوری اطلاعات خبرنگاران مصاحبه و مشاهده و مراجعه به اسنادومدارک وپرسشنامه می باشد فقط رسانه ها نباید بدنبال ما باشند بلکه ما باید بدنبال رسانه باشیم
دکتر رایجی در ادامه در باره موضوع تئوری تخریب خلاق گفت : اگر از چرخه ای کاری به صورت عادت وارد ان شدیم را خراب کنیم و ساختار وفرایند ومنابع وخدمت جدید ایجاد کنیم واز فرصت ها بهره جوییم مسیر حرکتمان تحولی خواهد شد.
مدیر آموزش و پرورش شهرستان کردکوی  سپس تصریح کرد: در آموزش و پرورش محور دانش آموز و معلم و مدرسه  و خانواده ومحتوی برنامه درسی است. و با توجه به خروج کارآفرینانه از قالب های وضع موجود واجرای سند تحول بنیادین نقش هریک از این عناصر رابا نواوری تغییر دهیم
وی تاکید کرد:سعی می کنیم در مقطع ابتدایی  روشهای همیاری ایجاد کنیم.
رایجی همچنین از،شناسایی ۳۰۰ دانش آموز در ۴درس جهت شرکت در کارگاه خلاقیت و روشهای همیاری در طرع استعدادیابی دوره متوسطه اول  خبر داد.
وی همچنین گفت: از ۱۰۱ ملک متعلق به این شهرستان ۸۹ مورد آن جهت فضای آموزشی مورد بهره برداری  قرار می گیرد ضمن آنکه ۴ مدرسه تخریبی و ۵مدرسه در حال ساخت می باشد.
مدیر آموزش و پرورش شهرستان کردکوی  ضمن بیان پیش بینی مدرسه شاهد ابتدایی در شهرستان در حوزه ورزشی از حضور ۱۶۶۰ نفر دانش آموز شرکت کننده شهرستانی  و راهیابی ۱۹۴ نفر ازاین افراد به مراحل استانی و در نهایت حضور ۲۴ نفر به مرحله کشوری خبر داد.
وی در رقابت دانش آموزان در حوزه  فرهنگی و هنری تعداد شرکت کنندگان را ۹۴۱ نفر شهرستانی و اعزام ۴۷ نفر به استان و در نهایت ۱نفر به مرحله کشوری نام برسد.
رایجی  در باره طرح تابستانه گفت : تعداد یکهزارو دانش آموز در ۱۵۰ کلاس در رشته های ورزشی و قرآنی و کار آفرینی  شرکت کردند.
وی در باره انتخاب مدیران مدارس اظهار کرد: با قانون جدید هر مدیر مدرسه باید ده دوره آموزش را طی کند تا ابلاغ مدیریت برای آنان صادر گردد.

 

نوشته شده توسط محمد صالح افتخاری در جمعه, ۱۱ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۶:۵۴ ب.ظ

دیدگاه