عادله کشمیری مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان در مراسم روز خبرنگار: مجموعه مدیران دستگاهی با بهره‌گیری از رسانه ها می تواند سرعت اطلاع‌رسانی اخبار خود را بالا ببرند

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان با بیان این که ۱۱۶ رسانه در گلستان فعالیت می کنند، گفت: اهداء کارت خبرنگاری، پرداخت تسهیلات و یارانه در دستور اداره ارشاد استان قرار دارد.

به گزارش البرز گلستان  عادله کشمیری مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان ضمن تبریک روز ١٧ مرداد به خبرنگاران و تلاشگران عرصه اندیشه و قلم و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای رسانه، گفت: قرآن کریم رسانه ای است که پیام رب جمیل را به بشر ابلاغ کرده و این کتاب آسمانی بزرگ ترین،موثرترین و مانا ترین الگوی رسانه هاست.

وی با تاکید بر اینکه رسانه ها باید از منظر دینی و محتوا و قلم “حق مدار” و “حق محور” بوده، تصریح کرد: هدف قرآن کریم حق است و بر مبنای آن به طراحی، تبلیغ،موعظه، ابلاغ، انداز، تبشیر می پردازد.

کشمیری با اشاره به اینکه بالغ بر ١١۶ رسانه در گلستان فعالیت دارد، بیان کرد: از این تعداد ٧۴ نشریه مکتوب، ٣۵ پایگاه خبری و تحلیلی و هفت نشریه الکترونیکی در استان فعال است.

وی با اشاره به اینکه خبرنگار با خلق بهترین واژه‌ها از حق مردم دفاع می کند، افزود: خبرنگار هنگام بحران کنار مردم است و دغدغه‌ها و سخنان مردم را به مسوولان و سخنان مسوولان را به مردم منتقل می‌کنند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان وظیفه اصلی خبرنگاران را فرهنگ‌سازی، شفاف‌سازی و ایجاد تحرک در جامعه و کمک به افزایش تعاملات بین‌دستگاهی دانست و اضافه کرد: مجموعه مدیران دستگاهی با بهره‌گیری از ابزار رسانه در سرعت اطلاع‌رسانی اخبار تلاش می کنند.

وی از اهالی رسانه خواست تا با “واقع‌گرایی” و “انصاف” در مسیر توسعه پایدار حرکت کنند تا کشور و استان گلستان در مسیر پیشرفت و تعالی قرار بگیرد

نوشته شده توسط البرزگلستان در پنج شنبه, ۱۸ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱:۳۷ ب.ظ

دیدگاه