سرهنگ طبیبی سرپرست پلیس راهور گلستان:همیاران پلیس آینده سازان کشور و ۱۸ درصد در کاهش تصادف موثر بودند

سرهنگ محمد طبیبی سرپرست پلیس راهور گلستان   در نشست خبری با خبرنگاران  گلستان اظهار کرد: همیاران پلیس ۱۸ درصد در کاهش تصادف موثر بودند و آنان آینده سازان این مملکت هستند  و اگر نتوانیم جا بیندازیم در آینده دچار مشکل می شویم.

وی با بیان اینکه اعزام نیروهای کمکی به شهرهای سیل زده برای روان سازی ترافیک انجام شد، افزود: همچنین با هماهنگی های انجام شده مقرر شد تا اعمال قانون در این شهرها صورت نگیرد و تنها به تذکر و ارشاد بسنده شود.

سرهنگ طبیبی گفت: دو مرحله طرح نوروزی یکی از تاریخ ۱۰ اسفند ۹۷ و دیگری از تاریخ ۲۵ اسفندماه در استان اجرا شد و تمامی نیروها برای کنترل ترافیک بسیج شدند.

وی ادامه داد: در رزمایش نوروزی هم بیش از ۳۴۰ نیرو با بیش از ۶۳ نمونه خودرویی و موتوری حضور داشتند.

سرهنگ طبیبی سپس گفت  : ۱۳ فروردین نسبت به سال گذشته بی سابقه ترین حجم ترافیک را در مرکز استان داشتیم و یک تصادف منجر به فوت هم اتفاق افتاد.

سرپرست پلیس راهور گلستان افزود: از ۲۵ اسفند ماه ۹۷ تا ۱۸ فروردین در تصادف فوتی درون شهری ۵۰ درصد و در تصادفات جرحی ۲۳ درصد کاهش و در مجموع ۱۴ درصد کاهش را نسبت به مدت مشابه سال قبل شاهد بودیم.

وی با بیان اینکه در شهرهای گرگان، آزادشهر، علی آبادکتول و کردکوی شاهد کاهش تصادفات بودیم، اضافه کرد: مهم ترین علت تصادفات درون شهری در نوروز امسال، ۳۲ درصد عدم توجه به جلو و ۳۴ درصد عدم رعایت حق تقدم و ۳۴ درصد هم سایر موارد است.

سرهنگ طبیبی اظهار کرد: در تعداد مجروحان ۲۶ درصد عابر پیاده و ۵۳ درصد موتورسوار را تشکیل می دادند.

وی همچنین از مثبت بودن ۳۲ مورد تست الکل و مواد مخدر از ۷۳ نمونه گرفته شده از رانندگان در این مدت خبر داد.

سرپرست پلیس راهور گلستان با بیان این که در فرودین ماه ۹۸، حدود ۵۶ درصد کاهش در تصادفات فوتی و پنج درصد کاهش در تصادفات جرحی داشتیم، اظهار کرد: همچنین در تعداد جانباختگان ۵۶ درصد و در تعداد مجروحان دو درصد کاهش اتفاق افتاد.

وی گفت: از تعداد کشته شدگان تصادفات درون شهری، ۵۰ درصد راکب موتورسیکلت، ۲۵ درصد راننده خودرو و ۲۵ درصد هم عابر پیاده بوده اند.

سرهنگ طبیبی با بیان اینکه شهرهای گرگان، گنبد، آزادشهر و کردکوی در فروردین ماه دارای تصادفات درون شهری منجر به فوت بودند، اظهار کرد: در تعداد مجروحان هم ۴۱ درصد راننده و راکب موتورسیکلت، ۳۲ درصد عابر پیاده، دو درصد راکب دوچرخه، ۲۵ درصد هم راننده و سرنشین خودرو را تشکیل می دهند.

وی گفت: عدم توجه به جلو با ۳۷ درصد، عدم رعایت حق تقدم ۲۸ درصد و سایر عوامل هم ۳۵ از علل تصادفات را تشکیل می دهند.

سرپرست پلیس راهور گلستان همچنین از گشت نامحسوس خودروی پلاک خوان در گرگان خبر داد و گفت: این کار با همکاری شهرداری گرگان انجام خواهد شد و خودرویی مجهز به دوربین نظارتی شده و تخلف به صورت آنلاین ثبت و برای صاحب خودرو ارسال می شود.

سرهنگ طبیبی توضیح داد: از این پس بجای اعمال قانون فیزیکی، اعمال قانون به صورت هوشمند در معابر استان انجام خواهد شد

نوشته شده توسط البرزگلستان در شنبه, ۰۷ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۵۵ ق.ظ

دیدگاه