مهندس رحمتی مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب گلستان از تعویض ۲۴ هزارو۳۱۱ فقره کنتورخراب مشترکین تا پایان بهمن خبرداد

البرز گلستان/به گزارش پایگاه خبری آبفا گلستان مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان گلستان گفت به منظور تحقق اهداف عملیاتی مرتبط با سیاست اقتصاد مقاومتی در راستای استانداردسازی انشعابات مشترکین در شهرهای استان ، این شرکت از محل تبصره ۳ نسبت به تعویض ۲۴ هزار و ۳۱۱دستگاه کنتور خراب اقدام کرد.

مهندس محمد هادی رحمتی تصریح کرد: تعویض کنتورهای خراب علاوه بر اینکه از پرت بیش از اندازه آب و اثرات منفی آن بر تأسیسات آبرسانی جلوگیری می‌کند، شرایط لازم به منظور کنترل مصرف و خدمات‌رسانی شایسته‌تر به مشترکین و شهروندان را نیز فراهم می‌کند.

وی تعداد کل کنتورهای خراب مشترکین استان گلستان را ۲۸ هزارو ۴۸۶ فقره بیان نمود و افزود تا پایان بهمن ماه سالجاری از محل تبصره ۳ توانستیم بالغ بر ۲۴ هزارو ۳۱۱ فقره کنتور خراب مشترکین را تعویض کنیم که این رقم نسبت به بودجه سالیانه شرکت ۱۹۵ درصد رشد داشته است.

وی با اشاره بر این که هر تعویض کنتور خراب برای شرکت بالغ بر نهصد هزار ریال هزینه در بر دارد افزود : به صفر رساندن کنتور های خراب در استان از اهداف اصلی شرکت می باشد اما چون در هر دوره از قرائت کنتورها بر تعداد کنتور های خراب افزوده می شود بنابر این کار تعویض کنتور کاری مستمر و دائمی و در راستای استراتژی تعمیرات و نگهداری پیشگیرانه شرکت می باشد

مهندس رحمتی با بیان اینکه وجود اشتراک‌های غیرمجاز هزینه‌های جاری این شرکت را افزایش داده است، خاطرنشان کرد: در همین راستا ۲۸ فقره انشعاب غیرمجاز آب در شهرهای استان قطع و به مجاز تبدیل شده است.

مدیرعامل شرکت آبفا گلستان ابراز داشت: افرادی که از طریق انشعاب‎های غیرمجاز به شبکه آب وصل می‌شوند، علاوه بر نپرداختن هزینه خدمات خود و با تجاوز به حقوق دیگر مشترکان، شبکه را در معرض خطر آلودگی و کاهش میزان آب قرار می‌دهند که برخورد با این افراد طبق قانون در دستور کار قرار دارد.

مهندس محمد هادی رحمتی خاطر نشان کرد:بمنظور کاهش هدر رفت آب ۳۹۸ رشته انشعاب فرسوده با نشت زیاد تعویض و تعداد ۵۳۶ رشته انشعاب بازسازی بهمراه اصلاح شبکه انجام شده است.

نوشته شده توسط البرزگلستان در شنبه, ۱۴ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱:۴۸ ب.ظ

دیدگاه