تمدید اجرای طرح ترخیص موتورسیکلت های رسوبی تا پایان بهمن ماه درگلستان

کدخبر۴۶۹۸۲

تمدید اجرای طرح ترخیص موتورسیکلت های رسوبی تا پایان بهمن ماه/ ترخیص با تسهیلات ویژه

به گزارش البرز گلستان سرهنگ “عباس مهاجر بسطامی” در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار پایگاه خبری پلیس با اشاره به اجرای طرح ترخیص موتورسیکلت های رسوبی از ۱۸ آبان ماه سال جاری اظهار داشت: بنا بر تدابیر فرمانده نیروی انتظامی از ۱۸ آبان ماه فرآیند اجرای طرح ترخیص موتورسیکلت های رسوبی از پارکینگ ها و توقفگاه ها به مدت ۲ ماه اجرایی شد.

وی با بیان اینکه این اقدام گامی در راستای خدمات دهی به مردم، احقاق حقوق آنان و توسعه سرمایه اجتماعی است، توضیح داد: تدبیر بر این بود موتورسیکلت های رسوبی که (از سال ۹۰ تا ۹۸ ـ از تاریخ ۲۹/۱۲/۹۸ به قبل) که در پارکینگ ها هستند با رفع موانع و ایجاد شرایطی خاص ترخیص می شوند.

رئیس پلیس راهور استان گلستان ادامه داد : بازه زمانی در نظر گرفته شده برای اجرای این طرح ، دو ماه و از ۱۸ آبان ماه تا ۱۸ دی ماه در نظر گرفته شده بود اما با توجه به استقبال و اقدام مالکان و راکبان برای آزاد سازی موتورسیکلت ها از توقف گاه ها و بهره مندی از شرایط در نظر گرفته شده، اجرای این طرح تا پایان بهمن ماه سال جاری تمدید شد.
سرهنگ مهاجر بسطامی درباره هزینه نگهداشت این موتورسیکلت ها در پارکینگ ها یاد آور شد: معیار هزینه نگهداشت در پارکینگ ها مصوبه هیئت وزیران در سال ۹۴ و متناسب با شرایط توقفگاه ها است.

وی همچنین درباره جرایم این موتورسیکلت ها خاطر نشان کرد: هزینه جریمه موتورسیکلت ها به حالت اولیه باز می گردد و در واقع طی مدتی که در پارکینگ متوقف بوده اند شامل جریمه دو برابری نمی شوند از طرفی مالکان می توانند با طرح تقسیط جرایم بدون “پیش پرداخت” به صورت یک ساله و تقسیطی جریمه ها را پرداخت کنند.
این مقام مسئول با اشاره به فرصت تمدید شده برای مالکان موتورسیکلت های توقیفی در سراسر کشور یادآور شد: شرایطی فراهم شده که مالکان این موتورها با مراجعه به دفاتر پلیس +۱۰ برای ترخیص موتورسیلکت های رسوبی اقدام کنند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود توضیح داد: تمهیداتی پیش بینی شده که فرآیند ترخیص موتور سیکلت های رسوبی با مراجعه مالک یا نماینده قانونی ( متصرف) با به همراه داشتن اسناد کامل شامل کارت ملی، برگ سبز موتورسیکلت ، برگه پارکینگ و مراجعه به دفاتر پلیس +۱۰ بتوانند در زمانی اندک فرآیند ترخیص موتورسیکلت خود را انجام دهند.

سرهنگ بسطامی در پایان گفت: بدیهی است که اگر افرادی که مشمول بهره مندی از این طرح می باشند طی مدت اشاره شده و تا پایان بهمن ماه سال جاری در راستای ترخیص موتورسیکلت رسوبی خود مراجعه نکنند، موتور مذکور تحویل مراجع قانونی شده و به عنوان بلاصاحب و رهاشده به فروش می رسد؛ البته هزینه این فروش به مدت ۶ ماه توسط مراجع نگهداری می شود و اگر در این بازه فرد مراجعه و پیگیری نکند، پول حاصل از فروش به بیت المال واگذار می شود.

 

نوشته شده توسط البرزگلستان در چهارشنبه, ۱۷ دی ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۵۳ ب.ظ

دیدگاه