برگزاری مانور استانی ( گلستان )کارگروه تخصصی امداد و نجات با رویکرد امدادرسانی بر جوامع بشری در هنگام وقوع زلزله با حضور مسوولان استان و شهرستان بندرگز

‍ ?مانور زلزله با رویکرد امداد رسانی بر جوامع بشری در بندرگز برگزار شد

*⃣ مانور استانی کارگروه تخصصی امداد و نجات با رویکرد امدادرسانی بر جوامع بشری در هنگام وقوع زلزله با حضور مسوولان استانی و شهرستانی در بندرگز برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری بندرگز ؛ در این مانور دستگاه های مختلفی از جمله اداره کل فناوری و اطلاعات گلستان ، اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان ، اداره کل بهزیستی استان ، نیروی انتظامی ، شرکت برق ، شرکت گاز ، دانشگاه علوم پزشکی گلستان و دیگر اعضای شورای هماهنگی مدیریت بحران حضور داشتند.

در این مانور که برای نخستین بار در گلستان با همکاری اداره کل فناوری و اطلاعات استان شرایطی فراهم شد تا رصد عملیات انجام شده در مانور توسط پهپاد به شکل آنلاین در مرکز کنترل فرماندهی برای مرکز استان و تهران فراهم شود تا دیگر نیازی به حضور میدانی مدیران در صحنه نباشد.

ارزیابی و بهبود عملکردی طرح پاسخگویی اضطراری و ارتقای سطح عملکردی و هماهنگی دستگاه های عضو کارگروه امداد و نجات در زمان مقابله با حوادث از مهمترین اهداف برگزاری این مانور بوده است.

حادثه خیز بودن استان گلستان و ضرورت تقویت زیرساخت های مرتبط با امداد و نجات ، حفظ آمادگی دستگاه های عضو کارگروه در مقابله با حوادث غیرمترقبه ، فراخوان و اعزام سریع تیم های عملیاتی همراه با تجهیزات و منابع مرتبط و ضرورت تمرین مهارتی تیم های عملیاتی در گلستان از دیگر ضروریات برگزاری این مانور بود.

این مانور برای زلزله ای با قدرت ۶.۲ ریشتر طراحی شده بود.

۵۰ تیم عملیاتی در قالب ۲۵۰ نیروی عملیاتی در این مانور حضور داشتند.

فرماندار بندرگز در مراسم پایانی این مانور گفت : وظیفه همه اعضای ستاد مدیریت بحران این است که به صورت شبانه روز آمادگی کامل داشته باشند.

حسین احمدی افزود : دستگاههای اداری و مردم باید این مانورها را تمرین کنند تا در سخت ترین شرایط بتوانند آنچه وظیفه آنهاست به بهترین نحو ممکن انجام دهند.

وی بیان داشت : با هماهنگی همه ادارات با برگزاری مانورهای گوناگون می توان نقاط ضعف را شناسایی و نقاط قوت را تقویت کرد و اگر آمادگی در مدیران وجود داشته باشد در زمان حواث کاهش تلفات را خواهیم داشت.

فرماندار بندرگز از همه دست اندرکاران و شرکت کنندگان در مانور استانی کارگروه تخصصی امداد و نجات در ساحل بندرگز قدردانی کرد.

نوشته شده توسط البرزگلستان در چهارشنبه, ۰۵ دی ۱۳۹۷ ساعت ۷:۵۴ ب.ظ

دیدگاه