مدیر کل راه و شهرسازی استان گلستان : هفت پروژه در بافت تاریخی محدوده های مرکزی شهر گرگان تا پایان سال مرمت و بهسازی می شود

به گزارش صبح گلستان  نقل از اداره ارتباطات و اطلاع رسانی اداره کل راه و شهرسازی استان گلستان حسین محبوبی اظهار کرد: هفت پروژه با هدف مرمت و بهسازی در بافت های تاریخی محدوده های مرکزی شهر گرگان اجرایی می شود.

وی افزود: این پروژه ها شامل بهسازی تکیه نو دوشنبه ای، بهسازی تکایای ضلع شرقی میدان پاسرو، بهسازی جداره تکیه و ضلع شرقی مرکز محله نعلبندان، حذف الحاقات و بهسازی امامزاده نه تن، مرمت اضطراری مسجد تاریخی صالحیه سرچشمه، ساماندهی و بهسازی ضلع غربی محله دربنو و ساماندهی و بهسازی محوطه غربی مدرسه تاریخی صالحیه در سرچشمه گرگان است.

محبوبی هدف از اجرای این پروژه ها را بهره برداری و ایجاد ایجاد گردش اقتصادی جهت منافع اهالی ساکن در بافت و تشویق آن ها جهت سرمایه گذاری در بهسازی املاکشان ذکر کرد.

دبیر ستاد باز آفرینی شهری  استان گلستان گفت: بابت اجرای پروژه های مرمتی اشاره شده ۱۲ میلیارد ریال از محل  اعتبار ملی  تخصیص داده شده که در شرف انعقاد قرارداد است و به زودی عملیات اجرایی آن شروع می شود.

نوشته شده توسط البرزگلستان در دوشنبه, ۱۲ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۲:۰۰ ب.ظ

دیدگاه