خبر خوش بهاری برای بازنشستگان با اعلام افزایش تا ۲۷درصدی حقوق

همت علی شاه نظری رئیس امور نظام‌های پرداخت و مدیریت مشاغل سازمان اداری و استخدامی کشور در خصوص افزایش حقوق بازنشستگان در سال ۹۶ گفت: حقوق بازنشستگان سنوات قبل ۲۷ درصد افزایش خواهد یافت.
البرز گلستان/همت علی شاه نظری با اعلام این خبر افزود: در مصوبه هیات دولت برای اولین بار در راستای افزایش حقوق بازنشستگان و همسان سازی حقوق آنان، میزان دریافتی کل بازنشستگان در مقایسه با سال قبل ۱۵ درصد رشد خواهد داشت که پس از همسان سازی این افزایش برای بازنشستگان سنوات قبل تا ۲۷ درصد نیز خواهد رسید.
وی همچنین گفت: براساس این مصوبه در سال ۹۶ حقوق بازنشستگان دارای ۳۰ سال خدمت با احتساب ضریب افزایش و همسان سازی کمتر از یک میلیون و یکصد و پنجاه هزارتومان نخواهد بود.
شاه نظری درباره مصوبه دیگر هیات دولت که ابلاغ شد، توضیح داد: قانونگذار به دولت این اختیار داده که ضریب حقوق کارکنان دولت را اعلام کند و دولت نیز براین اساس ضریب رشد حقوق را ۱۰ درصد اعلام کرده است.
رئیس امور نظام های پرداخت و مدیریت مشاغل سازمان اداری و استخدامی کشور گفت: این مصوبه ضریب سال را اعلام می کند به این معنی که حقوق کارکنان در سال ۹۶ در مقایسه با سال گذشته ۱۰ درصد افزایش خواهد یافت و این همان افزایش سالیانه حقوق شاغلین خواهد بود که هر ساله مجلس اختیار آن را به دولت می دهد و دولت می تواند متناسب با وضعیت اقتصادی ضریب آن را اعلام کند.
شاه نظری تصریح کرد: مصوبه افزایش حقوق کارکنان دولت، اساتید دانشگاه ها، قضات و شاغلین موسسات عمومی غیر دولتی ابلاغ شد و از یکم فروردین ماه سال ۹۶ باید اجرایی شود.

نوشته شده توسط البرزگلستان در یکشنبه, ۲۷ فروردین ۱۳۹۶ ساعت ۶:۳۰ ب.ظ

دیدگاه