مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان گلستان از آموزش بیش از ۱۸ هزارنفردر بخش دولتی آموزش های مهارتی در سال ۹۹ خبرداد

کدخبر:۵۰۵۳۸

سید علیرضا حسینی طلب مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان گلستان از فراگیری آموزش های مهارتی ۱۷ هزار و ۹۹۸ نفر در بخش دولتی در سال ۱۳۹۹ خبر داد.

به گزارش البرز گلستان گروه صنعت به نقل از روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان گلستان، سیدعلیرضا حسینی طلب مدیرکل استان گفت: با توجه به شیوع بیماری کرونا و علی رغم تعطیلی های مکرر کارگاه های آموزشی استان گلستان در سال گذشته، آموزش های مهارتی با رعایت دستورالعمل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی در استان ارائه شد.

وی افزود: آموزش های مهارتی در ۱۸ گروه هدف شامل آسیب دیدگان اجتماعی به تعداد ۱۵۵ نفر، افراد دارای معلولیت به تعداد ۲۲۳ نفر، پناهندگان و اتباع خارجی به تعداد ۱۱۶ نفر، دانش آموختگان و فارغ التحصیلان دانشگاهی به تعداد ۴۲۶ نفر، دانش آموزان به تعداد ۲ هزار و ۳۳ نفر، دانشجویان به تعداد ۴۲۸ نفر، زنان خانه دار به تعداد ۵۵۰ نفر، زنان سرپرست خانوار به تعداد ۵۹۲ نفر، ساکنین سکونتگاه غیر رسمی به تعداد ۳۹۸ نفر، ساکنین مناطق روستایی به تعداد هزار و ۸۳۲ نفر، ساکنین مناطق محروم مرزی به تعداد ۱۷ نفر، زندانیان به تعداد ۸۷۱ نفر، سربازان وظیفه به تعداد ۲ هزار و ۲۵۴ نفر، شاغلین بنگاه های اقتصادی به تعداد هزار و ۵۲۵ نفر، عشایر به تعداد ۵۸ نفر، متقاضیان مهارت آموزی به تعداد ۶ هزار و ۱۱۴ نفر، مشمولان بیمه بیکاری به تعداد ۱۰۳ نفر و معتادین بهبود یافته به تعداد ۳۰۳ نفر ارائه شده است.

حسینی طلب همچنین گفت: از این تعداد ۱۳ هزار و ۳۷۰ نفر مرد و ۴ هزار و ۶۲۸ نفر زن بوده است.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان گلستان عنوان کرد: آموزش های مهارتی ارائه شده در سال گذشته در ۵۹۸ حرفه و در قالب ۲ هزار و ۷۴۰ دوره آموزشی به علاقمندان ارائه شده است.

وی همچنین افزود: بیشترین کارآموز در خوشه صنعت به تعداد ۱۰ هزار و ۲۹۰ نفر و کمترین کارآموز در خوشه فرهنگ و هنر به تعداد هزار و ۶۴۷ نفر بوده است.

/انتهای خبر

نوشته شده توسط البرزگلستان در شنبه, ۲۱ فروردین ۱۴۰۰ ساعت ۸:۴۴ ب.ظ

دیدگاه