خلیل زاده مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی گلستان در مراسم افتتاحیه اولین نمایشگاه توانمندی های صنایع کوچک و متوسط در شهرک ها و نواحی صنعتی :صنایع کوچک اشتغالزا وبهره وری بالایی دارند، اما سهم کمی در درآمد دارند

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی گلستان گفت: با وجود اینکه صنایع کوچک ۶۵ درصد اشتغال در بخش صنعت را در بر می‌گیرند اما تنها ۱۹ درصد درآمد صنعت در بخش صنایع کوچک محقق می شود.

به گزارش البرز گلستان به نقل از   روابط عمومی شرکت شهرک های صنعتی گلستان ، حجت اله خلیل زاده در مراسم افتتاحیه اولین نمایشگاه توانمندی های صنایع کوچک و متوسط در شهرک ها و نواحی صنعتی استان گلستان اظهار کرد: ۹۶ درصد صنایع در کشور صنایع کوچک و متوسط هستند و در گلستان نیز صنایع کوچک و متوسط ۹۷ درصد صنایع را تشکیل می دهند.

وی افزود: با وجود اینکه صنایع بزرگ ۳ درصد صنایع و ۱۲ درصد اشتغال این بخش را به خود اختصاص داده اند، اما ۵۶ درصد درآمد بخش صنعت از این بخش ایجاد می شود.

خلیل زاده بیان کرد: بهره‌وری  در واحدهای صنعتی کوچک و متوسط بالاست . با وجود اینکه صنایع کوچک هم اشتغالزا و هم بهره وری بالایی دارند، اما سهم کمی در درآمد دارند.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی گلستان ادامه داد: علت اصلی پایین بودن درآمد در بخش صنایع کوچک بحث بازار است که در این زمینه بحث شناخت بازارهای صادراتی خارجی و کمک به حوزه تبلیغات و اطلاع رسانی برای شناخت بازارهای داخلی را دنبال می‌کنیم.

وی گفت: باید به صنایع کوچک به دلیل اینکه اشتغال زایی بالایی دارند، توجه ویژه داشت؛ علت برگزاری این نمایشگاه نیز به همین دلیل بوده است.

خلیل زاده خاطرنشان کرد: شرکت شهرکهای صنعتی استان گلستان در ۵ سال گذشته از واحدهای تولیدی استان برای شرکت در ۳۸۵ نمایشگاه داخلی و خارجی حمایت کرد که دستاوردهای خوبی داشته است.

نمایشگاه  توانمندی های صنایع کوچک و متوسط شهرک ها و نواحی صنعتی استان گلستان از ۱۳ الی ۱۵ بهمن در محل دایمی نمایشگاههای بین المللی استان گلستان دایر است.

نوشته شده توسط البرزگلستان در چهارشنبه, ۱۷ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱:۱۶ ب.ظ

دیدگاه