نظری معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی آموزش و پرورش گلستان در شورای آموزش و پرورش: فرصت تجاری سازی فضاهای مازاد آموزش یک ظرفیت کم نظیر برای آموزش و پرورش می باشد

به گزارش البرز گلستان به نقل از اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش گلستان، جلسه شورای آموزش و پرورش امروز ۱۸ آذر ۹۷ با حضور عبدالرضا چراغعلی سرپرست معاونت سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری گلستان در سالن اجتماعات اداره کل آموزش و پرورش گلستان برگزار گردید.

 عبدالرضا چراغعلی ضمن تقدیر و تشکر از زحمات علی اصغر طهماسبی معاون پیشین استانداری گلستان و با گرامی داشتن ۱۶ آذر روز دانشجو ی یاد و خاطره دانشجویان شهید و استکبار ستیز  گفت: ان شاءلله نگاه وسیع و بلند آن دانشجویان مد نظر همه ما به ویژه دانشجویان امروز باشد. وی در ادامه افزود: استان گلستان نیازمند انسجام بیشتر برای سرعت بخشی به امر توسعه است و اقتضائات امروز گلستان به گونه ای است که مدیران با اندیشه بالا وریسک بالارا می‌طلبد.

 وی ادامه داد: ضرورت داردکه مادربخش های مختلف کاربردی تر وعملیاتی تر عمل نماییم و برای دستیابی به موفقیت های بیشتر باید مدل های پیاده شده در استان‌های موفق را به گلستان بیاوریم و از آن الگو برداری نماییم.

 چراغعلی درارتباط با جلسه شورای آموزش وپرورش گفت: برگزاری جلسات با این کیفیت یک موهبتی برای آموزش وپرورش است و جلسات این شورا یکی از اثر بخش‌ترین جلسات است.

 وی ادامه داد: جمعیت کثیر دانش آموزان و فرهنگیان به مصوبات جلسات برگزار شده ما چشم دارند و این یک ضرورت است که ما به سمت برگزاری جلسات پربار و عملیاتی پیش برویم.

سرپرست معاونت سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری گلستان اظهار داشت: در نظر داریم تا طرحی را پایه گذاری نماییم که مطابق با آن همه مدارس مکلف شوند تا از ظرفیت پس از ساعات آموزشی برای نشاط اجتماعی، فعالیت های هنری و ورزشی استفاده نمایند و دستگاه‌های دیگر بتوانند آموزش های کاربردی خود را به دل مدارس ببرند.

 چراغعلی به ضرورت غنی کردن اوقات فراغت دانش آموزان اشاره کرد و گفت: باید آموزش‌های دینی، فرهنگی، هنری و ورزشی را به صورت مدبرانه و منطبق با شرایط روز و مطابق با شرایط نوین ترویج دهیم تا بتوانیم تهاجمات فرهنگی با آسیب‌های اجتماعی را کم رنگ نماییم.

قدرت الله نظری معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی آموزش و پرورش گلستان نیز در این جلسه اظهار داشت: رویکرد آموزش و پرورش گلستان تعامل با همه دستگاه‌های اجرایی و استفاده از ظرفیت های بین دستگاهی در جهت پیشبرد اهداف مترقی نظام تعلیم و تربیت است و در این راستا تفاهم نامه های بسیار خوبی با سایر دستگاه‌ها امضا شده است که همگی نشان از عزم راسخ این مجموعه برای هم افزایی و تعامل سازنده با دستگاه‌ها برای پیشبرد امور است.

 نظری بند هــ تبصره ۹ قانون بودجه ۹۷ را که با آموزش و پرورش فرصت تجاری سازی فضاهای مازاد آموزشی را اعطا می‌کند یک ظرفیت کم نظیر برای این دستگاه ذکر کرد و گفت: در راستای عملیاتی نمودن این بند استاندارگلستان حمایت بسیار خوبی از آموزش و پرورش داشت که ما از این بایت بسیار سپاسگزاریم.

گفتنی است،  تبیین سند تحول آموزش و پرورش، گرامیداشت هفته شوراها و برگزاری المپیاد ورزشی درون مدرسه ای از دیگر مباحث مطرح شده در این جلسه بود.

نوشته شده توسط البرزگلستان در یکشنبه, ۱۸ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۲:۲۹ ب.ظ

دیدگاه