استاندار در نشست صمیمی با جامعه ورزش و جوانان استان؛ هدف ما رفع عقب ماندگی ها و رشد ورزش گلستان است

استاندار گلستان با بیان اینکه حوزه ورزش در یکسال گذشته ارتقای خوبی داشته است، اظهار کرد: تلاش هایی که امروز انجام شده قسمتی از عقب ماندگی های گذشته را جبران خواهد کرد و هدف ما تلاش برای فراهم آوردن زمینه های رشد بیش از پیش ورزش در گلستان است.
به گزارش البرز گلستان به نقل ازپایگاه اطلاع رسانی استانداری گلستان، سید مناف هاشمی پیش از ظهر امروز شنبه ۵ مرداد در نشست صمیمی با جامعه ورزش و جوانان استان تصریح کرد: ورزش درمشارکت، شادابی و نشاط جامعه نقش موثری دارد.
وی با اشاره به اینکه دربعضی از کشورها ورزش همگانی جزئی از زندگی روزانه آنهاست، افزود: با توجه به حضور قومیتهای مختلف، ظرفیتهای خوبی در استان  در همه رشته ها وجود دارد.
استاندار گلستان با توجه به اینکه کشتی استان یکی از رشته های خوب و مدال آور است که مغفول مانده یادآور شد: یکی از خواسته های من از متولیان ورزش، فعال کردن رشته کشتی استان است.
وی اظهار کرد: گلستان در سوارکاری، کبدی و شطرنج جایگاه خوبی در کشور دارد و در بخش والیبال و بسکتبال نیز باید این موفقیت‌ها بیشتر شود.
وی با اشاره به اینکه گلستان نسبت به چهار سال گذشته در اعزام تیم های ورزشی به بازیهای آسیایی رشد خوبی داشته است، تصریح کرد: حوزه قهرمانی و کسب مدال ملی و بین‌المللی افتخار و غرور مردم هر کشوری است و باید به این امر ببالیم و از آن حمایت کنیم.
دکتر هاشمی با اشاره به اینکه روند رشد ورزش استان بسیار خوب بوده اما ظرفیت ورزش استان بسیار بالاتر است، افزود: معافیت‌های مالیاتی حامیان ورزش، آرزوی جامعه ورزش است اما به خوبی از این قانون در کشور استفاده نمی‌شود.

استاندار گلستان با بیان اینکه تلاش داریم هتل المپیک گلستان تا پایان سال جاری به بهره برداری برسد، اظهار کرد: ورزش در بسیاری از کشورها زمینه سرمایه گذاری شده است.
دکتر هاشمی در ادامه به پروژه سالن ورزشی ۶ هزارنفری استان اشاره و خاطر نشان کرد: این پروژه را شخصا پیگری و با وزیر دیدار خواهم کرد.
همچنین مدیرکل ورزش وجوانان استان در این نشست ضمن تشکر از حمایتهای استاندار از ورزش گلستان، گفت: برگزاری المپیاد های ورزشی استان باعث بروز استعداد های نهفته شهرها و روستا می شود.
بهمن طیبی افزود: برای اجرای ۷ رویداد بین المللی در استان برنامه ریزی شده بود که سه رویداد آن شامل بسکتبال غرب آسیا، والیبال ساحلی و وشو برگزار شده و لازم است دستگاههای اجرایی استان از مسابقات باقی مانده نیز مثل قبل حمایت کامل را داشته باشند.

نوشته شده توسط محمد صالح افتخاری در دوشنبه, ۰۷ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۳۴ ق.ظ

دیدگاه