رمضانی رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان کردکوی از افتتاح ساختمان خواهران مرکز آموزش فنی و حرفه ای در دهه فجر خبر داد

البرز گلستان/مهندس  مجید رمضانی در نشست با خبری اصحاب رسانه در مرکز آموزش فنی و حرفه ای کردکوی با عنوان اینکه نوع مخاطبین ما در مراکز آموزش فنی و حرفه ای تغییر کرده است، گفت: متأسفانه دانشگاهها نتوانستند در زمینه شغلی به فارغ التحصیلان کمک چندانی کنند به همین دلیل شاهد مراجعه بسیاری از فارغ التحصیلان رشته های مختلف جهت کسب آموزش در مراکز آموزش فنی و حرفه ای هستیم.

اشتغال هدف اصلی ما در آموزش فنی و حرفه ای است

وی با بیان اینکه اشتغال هدف اصلی ما در آموزش فنی و حرفه ای است، افزود: در تلاشیم تا بتوانیم زیرساخت های اشتغال را برای جوانان خود ایجاد کنیم تا شاهد استغال بسیاری از جوانان این سرزمین باشیم.

رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان کردکوی با تأکید براینکه فرهنگ مهارت آموزی باید در بین خانواده ها رواج پیدا کند، اظهار داشت: با همکاری آموزش و پرورش تعداد ۳۰۰ دانش آموزش در طرح ایران مهارت در شهرستان کردکوی آموزش خواهند دید.

 

رمضانی به تشریح برنامه های هفته ملی مهارت پرداخت و گفت: هفته ملی مهارت از شنبه ۳۱ تیرماه با اجرای برنامه های مختلف در سراسر کشور آغاز شده است.

وی به آغاز برنامه های هفته ملی مهارت با میثاق با شهدای گمنام به همراه عطرافشانی اشاره کرد و افزود: بازدید شورای شهر و شهردار و دستگاههای اجرایی از مرکز فنی و حرفه ای، نشست باحضور فرماندار و امام جمعه با بخش خصوصی و دولتی و برگزاری نمایشگاه مهارت آموختگان بخش خصوصی و دولتی مرکز در مجتمع آموزشی فرشته واقع در خیابان بهار در ساعت ۱۰ صبح روز سه شنبه از جمله برنامه های هفته ملی مهارت در شهرستان کردکوی است.

رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان کردکوی به افتتاح مرکز ارتقاء حرفه ای شایستگی های دانشجویان در دانشکده فنی و حرفه ای امام علی (ع) اشاره کرد و گفت: این مرکز دومین مرکز در استان گلستان است که مجوز چنین کارگاهی را دریافت کرده است.

رمضانی با بیان اینکه در روز جمعه بین خطبه در نماز جمعه کردکوی سخنرانی خواهم کرد، اظهار داشت: همانطور که اولین روز هفته ملی مهارت را با یاد شهدا آغاز کردیم آخرین روز را هم با یاد شهدا به اتمام خواهیم رساند و ان شاءالله به دیدار خانواده شهید خواهیم رفت.

 

افتتاح ساختمان جدید مرکز خواهران در دهه فجر ۹۷

وی با تأکید بر اینکه بازدید از مرکز آموزش فنی و حرفه ای در ایام هفته ملی مهارت همواره آزاد است و مهمانان گرامی می توانند از این مرکز بازدید بعمل آورند، افزود: ساختمان جدید مرکز خواهران مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان کردکوی در دهه فجر سال جاری افتتاح خواهد شد.

این مقام مسئول با عنوان اینکه ۲۷ مجوز آموزشگاه در طی سالها به افراد مراجعه کننده ارائه کردیم که ۱۳ آموزشگاه درحال حاضر در شهرستان کردکوی فعال هستند، تصریح کرد: درحال حاضر درحال ارائه آموزش با همراهی و همکاری در طرح های شهید شوشتری و کمپ های ترک اعتیاد و… خصوصا در روستاها هستیم.

 

ارائه ۲۰۰ هزار ساعت آموزش در سال ۹۶

رمضانی با بیان اینکه ۲۰۰ هزار ساعت آموزش در سال ۹۶ در بخش های مختلف به افراد مختلف ارائه دادیم، افزود: ۱۳۷ دوره آموزشی در سال ۹۶ داشتیم که کل آموزش دیدگان بخش دولتی ۱۴۰۴ نفر یعنی ۸۲۶ نفر مرد و ۵۷۸ نفر زن بوده است.

رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان کردکوی با اشاره به اینکه در چهار ماهه نخست سال ۹۷ ، ۷۰ هزار ساعت آموزش دادیم، گفت: در ۴ ماهه نخست سال ۹۷ ، ۱۵ رشته، ۳۲ حرفه و ۴۲ دوره آموزشی داشتیم که ۶۰۱ نفر آموزش دیدند یعنی ۳۲۱ نفر مرد و ۲۸۰ نفر زن که درصد مشارکت ۴۶/۶ درصد بوده است.

وی با عنوان اینکه ۷۸ حرفه آموزشی تنوع رشته در شهرستان کردکوی داریم، اظهار داشت: ۴۴ رشته آموزشی در کل سازمان آموزش فنی و حرفه ای وجود دارد که ما در شهرستان کردکوی ۲۷ رشته از این ۴۴ رشته را آموزش می دهیم.

 

نوشته شده توسط البرزگلستان در دوشنبه, ۰۱ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۴۰ ق.ظ

دیدگاه