رئیس کل دادگستری گلستان خواستار بازدیدقضات از زمین های جنگلی و مرتعی ،پیش از صدور رای برای پرونده های مربوط به آن شد

البرز گلستان/با هدف پیشگیری از زمین خواری ؛ بازدید میدانی رئیس کل دادگستری گلستان از مراتع شرق استان
رئیس کل دادگستری گلستان پیشتر در نشست های شورای حفظ حقوق بیت المال استان گفته بود : حفاظت از اراضی ملی و منابع طبیعی فقط با برگزاری جلسه امکان پذیر نیست و باید مسئولان ذی ربط از مناطق در معرض خطر به صورت مستمر بازدید کنند.
رئیس کل دادگستری گلستان که ریاست شورای حفظ حقوق بیت المال استان را نیز بر عهده دارد در این بازدید به شهرستان ها ی گنبد کاووس و مینودشت رفت و از نزدیک وضعیت مراتع این مناطق که توسط برخی افراد تصرف شده است ، بررسی کرد.
رئیس کل دادگستری استان در حاشیه بازدید از این مراتع گفت : برخی افراد سودجو با شخم زدن و کشاورزی در مراتع به مرور زمان، اقدام به تصرف این زمین ها می کنند.
هادی هاشمیان افزود : پیشتر در نشست های متعددی که با قضات استان داشتیم از آنان نیز خواسته ایم پیش از صدور رای برای پرونده های مربوط به زمین های جنگلی و مرتعی ، از این عرصه ها بازدید کنند .
این مقام ارشد قضایی استان در ادامه گفت: هر چند در سال های اخیر ، با حساسیت و پیگیری دستگاه قضایی استان ، مسئولان دستگاه های اجرایی هم به مقوله ی حفظ اراضی ملی و منابع طبیعی حساس شده اند اما هنوز هم کسانی هستند که با سوء استفاده از خلاء های قانونی و نظارتی به اموال عمومی دست اندازی می کنند و همین امر ضرورت بازرسی های میدانی از عرصه های ملی و طبیعی را بیشتر می کند.
رئیس کل در این بازدید یک روزه از حوزه آبخیز کال ماسان شهرستان گنبدکاووس و مراتع سه راهی اینچه برون بازدید کرد.
رئیس کل دادگستری گلستان را در این بازدید حقی دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان ، عابدی رئیس دادگستری گنبد کاووس ، قزلسفلو مدیر کل منابع طبیعی استان همراهی کردند.
پایگاه اطلاع رسانی دادگستری کل گلستان

نوشته شده توسط البرزگلستان در پنج شنبه, ۳۱ فروردین ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۲۳ ب.ظ

دیدگاه