مهندس مبارک قدم مدیرکل راه و شهرسازی گلستان از بهره برداری ۴۹ پروژه و کلنگ زنی ۲۸ پروژه عمرانی با اعتبار۹۲۸ میلیاردو ۳۳۳ میلیون ریال درایام دهه فجر خبر داد

البرز گلستان/مهندس” ابراهیم مبارک قدم” مدیرکل راه و شهرسازی گلستان از بهره برداری ۴۹ پروژه و کلنگ زنی ۲۸ پروژه عمرانی این اداره کل با اعتبار ۹۲۸ میلیارد و ۳۳۳ میلیون ریال همزمان با سی و هشتمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و با حضور مقامات ارشد، در استان خبر داد.

به گزارش اداره روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان گلستان، مهندس” ابراهیم مبارک قدم” در گفت و گویی خبری گفت: این پروژه ها شامل ۲۶ پروژه در بخش راهداری، ۱۷ پروژه در بخش مسکن مهر، چهار پروژه در بخش ساخت و توسعه راه ها، یک پروژه در بخش شهرسازی و معماری و یک پروژه در بخش فنی و اجرایی می شود.

به گفته وی، برای پروژه هایی که بناست در این ایام بهره برداری شوند، مبلغ ۴۲۸ میلیارد و ۸۶۹ میلیون ریال از محل منابع ملی و استانی هزینه شده و برای پروژه های کلنگ زنی هم ۱۷۲ میلیارد و ۵۷۰ میلیون ریال برآورد اعتباری صورت گرفته است.

مدیرکل راه و شهرسازی گلستان توضیح داد: از جمله پروژه های بخش راهداری می توان به بهره برداری از  روکش راه های اصلی، فرعی و روستایی مانند پروژه بهسازی و بازیافت گرم محور نوکنده-گرگان، لکه گیری و روکش آسفالت محور گرگان- آزادشهر، احداث رادیه برید و مقاوم سازی پل آق امام محور آزادشهر، ترمیم پل نرسو در علی آباد کتول و روکش آسفالت قوشجان آباد در آق قلا اشاره کرد.

مبارک قدم ادامه داد: در قالب ۱۷ پروژه مسکن مهر هم، یکهزار و ۵۴۴ واحد مسکونی در شهرهای بالای ۲۵ هزار نفر و کمتر از آن به ترتیب در شهرستان های گرگان، بندرگز، آزادشهر، گنبدکاووس، بندرترکمن، مینودشت، علی آباد کتول، کلاله، کردکوی و آق قلا و بافت فرسوده استان، در این ایام به هم استانی ها واگذار می شود.

وی با یادآوری این نکته که ۶۰۰ واحد از واحدهای پروژه های مسکن مهر در بافت های فرسوده استان، مستقر هستند، افزود: تمام واحدهای مسکن مهر با بهره مندی از تسهیلات بانکی نزدیک به ۳۰۹ میلیارد ریال و حدود ۳۰۰ میلیارد ریال سهم آورده متقاضیان به مرحله افتتاح و بهره برداری رسیده اند.

علاوه بر پروژه های مذکور، در بخش خدمات روبنایی مسکن مهر نیز، بهره برداری از مسجد سایت مسکن مهر آزادشهر با اعتبار یک میلیارد و ۸۳۰ میلیون ریال و مسجد اهل تسنن کلاله با رقمی بالغ بر ۲ میلیارد و ۵۳۰ میلیون ریال و همچنین بهره برداری از ۱۷ واحد تجاری در سایت مسکن مهر کاج گنبدکاووس و ۷ واحد تجاری در سایت مسکن مهر راه آهن با صرف اعتباری حدود ۲۳ میلیارد ریال از پروژه های دیگر این بخش به گفته مبارک قدم محسوب می شوند.

این مقام مسئول در گلستان اضافه کرد: طرح جامع – تفصیلی شهر انبارالوم با صرف هزینه ۵۴۴ میلیون ریال در حوزه شهرستان آق قلا از طرح های مهم در بخش شهرسازی و معماری است که سیاست توسعه شهر را برای افق ۱۰ ساله تعیین و در اختیار شهرداری محترم برای انجام امور عمرانی در شهر قرار خواهد گرفت.

مبارک قدم خاطرنشان کرد: پروژه بیمارستان ۹۶ تختخوابی بندرگز از دیگر پروژه های اداره کل در بخش فنی و اجرایی است که با اعتباری معادل ۲۸ میلیارد تومان از محل منابع ملی وزارت متبوع در حاشیه میدان بندرگز احداث شده، و در این ایام جهت تکمیل و تجهیز خدمات درمانی در اختیار دانشگاه علوم پزشکی استان قرار گرفته است.

مبارک قدم، عرصه این بیمارستان را ۲۷ هزار مترمربع و زیربنای آن را ۸۷۵۵ مترمربع اعلام کرد.

وی با بیان اینکه تمام پروژه های کلنگ زنی راه و شهرسازی، در حوزه ساخت و توسعه راه های این دستگاه اجرایی قرار دارند، از شروع عملیات بهسازی و آسفالت رمپ های ورود و خروج روگذر لیوان شرقی در محدوده شهرستان بندرگز و کردکوی و تکمیل بیس و زیرسازی راه های روستایی سراسر گلستان بویژه در مناطق کمتر توسعه یافته، محروم و مرزی نظیر زیرسازی و بیس و آسفالت محور روستایی حسین آباد – محمد ایمر و راه خیرخواجه سفلی و عطاآباد در گنبدکاووس، زیرسازی و بیس و آسفالت محورهای روستایی پارچقلی، قازانقایه- خراسان شمالی و مراوه تپه- دادلی غزنین در مراوه تپه، بیس و آسفالت محور روستایی اوقچی بزرگ در کلاله و بیس و آسفالت راه روستایی یکه سور- ترسه و نرسه در شهرستان مینودشت؛ بعنوان بخشی از پروژه های مهم این حوزه نام برد.

نوشته شده توسط البرزگلستان در دوشنبه, ۱۱ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۲:۴۸ ب.ظ

دیدگاه