ورود ۱/۵ میلیون زائر ایرانی به عراق/ جاده‌های منتهی به کربلا با جنگنده‌ها و بالگردهای جنگی پوشش داده می شود

به گزارش سرویس خبر البرز گلستان فرماندهی عملیات مشترک عراق شنبه شب از مشارکت همه جانبه دستگاه های امنیتی و نظامی عراق در طرح بزرگ امنیتی ویژه اربعین در عراق تحت فرماندهی حیدرالعبادی فرمانده کل نیروهای مسلح عراق خبر داد و اعلام کرد که تمامی جاده های منتهی به کربلا تحت پوشش هوایی قرار دارند.

در بیانیه صادره از سوی این فرماندهی، تصریح شده که با آماده شدن طرح بزرگ و محکم امنیتی ویژه اربعین، عملیات اجرایی آن به سرعت و با مشارکت فرماندهی‌های عملیات دجله، صلاح الدین، بابل، الفرات میانه، الرافدین و بصره و همچنین مدیریت پلیس‌های استانی، نیروهای امنیتی دیگر از جمله دستگاه‌های اطلاعات و استخبارات، پلیس اتحادیه و نیز اداره گذرگاه‌های مرزی و مرزبانی عراق، آغاز شده است.

فرماندهی عملیات مشترک همچنین تاکیدکرد بالگرد‌ها و هواپیماهای جنگی نیروی هوایی عراق از مرزهای ورودی این کشور تا کلیه جاده‌های منتهی به کربلا، ازجمله طوز خورماتو و سامرا به کربلا را بصورت مستمر پوشش هوایی می‌دهند.

این فرماندهی با اشاره به تامین امنیت کامل زائران در چارچوب طرح امنیتی اربعین، تاکید کرده که تروریسم داعشی نخواهد توانست این حرکت عظیم میلیونی را مانع شود.

در طرح امنیتی ویژه اربعین حدود ۳۰۰ هزار تن از نیروهای امنیتی عراق حضور دارند.

مناسبت اربعین امسال در عراق دستکم یک هفته زود‌تر از موعد هر ساله آغاز شد، بطوری که فرماندهی عملیات بغداد نیز مجبور شد طرح امنیتی خود را از چهارشنبه گذشته یعنی حدود ۹روز به اربعین به اجرا بگذارد. این در حالی است که اهالی بغداد معمولا هرساله دو یا سه روزمانده به اربعین به سمت کربلا راه می‌افتادند.

DASImage11014

نوشته شده توسط البرزگلستان در یکشنبه, ۰۸ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۴:۳۵ ب.ظ

دیدگاه