نیک نیامدیر کل تامین اجتماعی گلستان: برای فرهنگ بیمه پردازی در استان و کشورهمت واطلاع رسانی گسترده بایدکرد

اقتصاد مقاومتی عامل توسعه تامین اجتماعی و رشد شاخص های اقتصادی کشور است.

البرز گلستان/مدیر کل تامین اجتماعی گلستان با بیان مطلب فوق گفت: دشمنان با اعمال تحریم های ظالمانه خود می خواستند ایران را به زانو درآورند اما با مقاومت دلیرانه این ملت بزرگ در سایه رهبری مدبرانه بنیانگذار کبیر انقلاب و ولی فقیه خود این استعمارگران و بدخواهان در تمامی عرصه ها شکست خوردند و حتی تحریم های آنان  راه به جایی نبرد و با سیاست گذاری عالمانه رهبر فرزانه انقلاب و تاکید ایشان بر برنامه اقتصاد مقاومتی همراه با اقدام و عمل، خود دشمنان سر تعظیم در برابر این مردم فرود آوردند.

علی اصغر نیک نیا با تاکید بر آرمان های اقتصاد مقاومتی همه دستگاه ها را دعوت به حمایت از واحدهای صنعتی و تولیدی کرد و افزود: رشد صنایع و حمایت از واحدهای مستقر و افزایش حضور افراد توانمند جامعه در بازار کار و دسترسی آنان به شغلی پایدار می تواند منشأ تحولی در گسترش تأمین اجتماعی و افزایش  درآمد جامعه و نیز ایجاد امنیت شغلی و روانی افراد باشد.

وی با اشاره به اینکه برای گسترش بیمه تامین اجتماعی همه مسئولیت دارند عنوان کرد: همه باید همت کنیم تا فرهنگ بیمه پردازی در استان و کشور رواج یابد و در این راستا اطلاع رسانی گسترده ای صورت گیرد.

وی خاطرنشان کرد: تأمین اجتماعی همواره با حمایت از واحدهای تولیدی و صنعتی، نقش مهمی در افزایش اشتغال افراد و فعالیت کارگاه ها داشته، در عمل همسو با اقتصاد مقاومتی بوده و برای تحقق جامعه ای مرفه، سالم و به دور از هر گونه مشکلات معیشیتی و اقتصادی گام بر می دارد.

وی عدم آشنایی کارفرمایان از وظایف، قوانین و خدمات تأمین اجتماعی را از جمله مشکلاتی می داند که مجموعه کار و تأمین اجتماعی را تحت تأثیر قرار می دهد.

نیک نیا با تأکید بر اینکه بیمه تامین اجتماعی حق همه کارگران است گفت:  متأسفانه برخی کارفرمایان یا به علت عدم آگاهی یا از روی اراده، حق بیمه کارگران را نمی پردازند یا لیست بیمه کاملی را ارائه نمی دهند و این باعث پیدایش مشکلاتی بین کارگر، کارفرما و مجموعه کار و تأمین اجتماعی می شود.

وی اظهار کرد: امید است که با توجه به حمایت های ویژه دولت از مجموعه قشرهای کم درآمد جامعه و نیز کارفرمایان، تأمین اجتماعی بتواند به اهداف اصلی خود برسد تا در آینده، جامعه ای پویا، فعال و توسعه یافته داشته باشیم.

وی خاطرنشان کرد: بیش از ٩٠ درصد از مطالبات و وصولی های این سازمان بصورت جاری در قالب تعهدات به جامعه هدف خود پرداخت می شود در اینصورت اگر کارفرمایان به تعهدات خود در قبال کارکنان و کارگران خود عمل نکنند و حق بیمه آنان را به موقع پرداخت نکنند خدمات این سازمان را تحت تاثیر قرار می دهند.

وی اعلام کرد: تامین اجتماعی استان گلستان در یک روز بیش از یک میلیارد و پانصد میلیون تومان و در یک ماه بیش از ۴۵ میلیارد تومان را در قالب تعهدات کوتاه مدت و بلند مدت به مستمری بگیران خود پرداخت می کند.

مدیر کل تامین اجتماعی گلستان در خاتمه گفت: هم اکنون بیش از ٢۴٣ هزار و ۶٩۶ نفر بیمه شده اصلی، ٣۴ هزار و ۶٧٧ نفر بازنشسته و سه هزار و ٨٣٧ نفر مقرری بگیر بیکار تحت پوشش تامین اجتماعی این استان هستند که با در نظر گرفتن افراد تبعی به بیش از ٧۴٠ هزار نفر می رسند.

 

نوشته شده توسط البرزگلستان در یکشنبه, ۱۹ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱:۱۹ ب.ظ

دیدگاه