حجت‌الاسلام لیوانی امام جمعه موقت گرگان:کاندیداها از دادن وعده‌هایی که عملی نمی‌شود پرهیز کنند

حجت‌الاسلام قاسم لیوانی ظهر امروز در خطبه‌های نمازجمعه گرگان با اشاره به وقوع فاجعه انفجار در معدن زمستان یورت آزادشهر اظهار داشت: واقعه رخ داده در معدن زغال‌سنگ آزادشهر واقعه دلخراش و دلسوزی بود که در آن جان شماری از هم استانی‌های خود را از دست داده‌ایم.

وی افزود: افرادی که کارگران را به کار می‌گیرند باید توجه داشته باشند هر فردی در هرجایی که کار کند باید در آن رشته آموزش‌های لازم را ببیند تا اگر روزی اتفاقی افتاد بدانند چکار کنند و چگونه با موضوع برخورد کنند.

‌لیوانی تصریح کرد: از آنجایی که کار در این معادن سخت بوده و کارگران معدن به علت ضرورت زندگی و تامین هزینه زندگی باید در این معادن کار کنند کارفرماها موظفند به اندازه کافی به آن‌ها برسند.

امام جمعه موقت گرگان با بیان اینکه متاسفانه در گذشته شاهد بودیم این کارگران به علت پرداخت نشدن حقوقشان تحصن کرده‌اند، اظهار کرد: متاسفانه قانون در این زمینه مشکل دارد و برای رفع آن وزیر کار باید لایحه‌ای تهیه کرده و به مجلس ارائه کند تابه این گونه کارگران حقوق بیشتری بپردازند.

وی تصریح کرد: کارفرماها باید وسایل و امکانات لازم را تهیه کنند  تا در زمان لازم و به موقع استفاده شود.

‌‌لیوانی گفت: به علت تراکم گاز زیاد در این تونل و ریزش سنگ‌ها پیشرفت کار در آواربرداری به سختی انجام می‌شود و افرادی که کار بلد نیستند در آن منطقه حضور پیدا نکنند چون بیشتر سبب کندی کار می‌شوند.

امام جمعه موقت گرگان اظهار کرد: کار در معدن تخصص خاص خود را می‌طلبد و از این رو باید برای امدادرسانی هم از افراد متخصص این کار استفاده شود اما متاسفانه شاهدیم عده‌ای در آن منطقه حضور دارند و جلوی پیشرفت کار را می‌گیرند.

نامزدها اخلاق انتخاباتی را رعایت کنند

وی با اشاره به نزدیک شدن به ایام انتخابات اظهار کرد: انتخابات شوراهای شهر و روستا و انتخابات ریاست جمهوری نزدیک است و اینکه چه فردی رای می‌آورد مهم نیست مهم حضور حداکثری مردم در پای صندوق های رای است.

لیوانی افزود: دنیا به انتخابات ما چشم دوخته است تا حضور مردم را در پای صندوق‌های رای ببیند و اگر این حضور کمرنگ باشد از آن به عنوان دلسرد شدن مردم از نظام یاد می‌کنند.

وی تصریح کرد: به کاندیداهای شهر و روستا و همچنین ریاست جمهوری توصیه می‌کنم اخلاق انتخاباتی را رعایت کنند و در سخنرانی‌های خود از تخریب استفاده نکنند چرا که اگر بعدا انتخاب شوند مردم این تخریب‌ها و این لحن صحبت کردن‌ها از ذهنشان پاک نخواهد شد.

امام جمعه موقت گرگان تاکید کرد: کاندیداها وعده‌هایی به مردم دهند که عملی باشد و از دادن وعده‌هایی که عملی نمی‌شود پرهیز کنند.

‌لیوانی ‌در خطبه نخست با بیان اینکه برخی به دنبال پست و مقام هستند و در این زمینه احساس تکلیف می‌کنند، گفت:  حضرت علی (ع) می‌فرماید قلبت را با یقین به مرگ و حساب و کتاب روز قیامت قوی کن، با نور حکمت دلت را روشنایی بده، قلبت را با یاد مرگ خاشع کن چرا که وقتی همیشه یاد مرگ در دلت باشد دلت نرم می‌شود.

نوشته شده توسط البرزگلستان در جمعه, ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۲:۲۸ ب.ظ

دیدگاه