در دیدار مدیر کل امور بانوان استانداری گلستان با رئیس موسسه تحقیقات پنبه کشور  حمایت از کارگاه های تولید پوشاک با رنگ طبیعی در دستور کار قرار گرفت

صبح گلستان در راستای حمایت از بانوان ریسنده و بافنده پارچه پنبه ای و حمایت از کارگاه های تولید پوشاک با رنگ طبیعی، مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری گلستان با رئیس موسسه تحقیقات پنبه کشور گفتگو و رایزنی کرد.

نشست الهه غیناقی مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری گلستان با دکتر قربانعلی روشنی رئیس موسسه تحقیقات پنبه کشور در محل ستاد موسسه تحقیقات پنبه کشور برگزار شد.

دفتر بانوان و خانواده استانداری گلستان در سال جهش تولید با هدف رونق اشتغال بانوان در حوزه ریسندگی درصدد است با حمایت موسسه تحقیقات پنبه و سایر دستگاههای اجرایی استان و با جذب سرمایه گذار در حوزه ریسندگی، بستر افزایش تولید و تکثیر پنبه الیاف رنگی به منظور ایجاد تنوع در تولیدات پارچه بافی، فراهم گردد.

گفتنی است؛ توسعه کشت ‌و تولید پنبه با ارتقای کیفیت محصول، بهبود فناوری و انتقال دانش به مزرعه، بررسی زنجیره ارزش از مزرعه تا صنعت، بازرگانی و اقتصاد پنبه و در نهایت نوسازی و توسعه صنایع اصلی و جانبی پنبه، موجبات اشتغال پایدار جوانان به ویژه بانوان که نقش مهمی در این صنعت دارند را به وجود می آورد.

 

خبر زهره  رحمانی

نوشته شده توسط البرزگلستان در سه شنبه, ۲۷ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱:۳۶ ب.ظ

دیدگاه