علیزاده مدیر کل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان :جشنواره ستاره های صحنه نقش مهمی در پرورش استعدادها در حوزه فرهنگ و هنر دارند

کدخبر:۵۷۹۹۹

البرزگلستان/به گزارش خانه خشتی؛ ” رفسنجان در یک نگاه” عنوان نمایشگاهی است که در هفته رفسنجان شناسی به دست معاون رئیس جمهور در دانشگاه ولیعصر(عج) رفسنجان گشایش یافت و عصر امروز در پنجمین روز این نمایشگاه و در همین محل از پوستر پنجمین جشنواره بین المللی ستاره های صحنه رونمایی شد.

محمدرضا علیزاده مدیر کل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان در این آئین ضمن تسلیت به مناسبت دوّمین سالگرد شهادت سردار دلها اظهار کرد: شهید سلیمانی به عنوان شهید مقاومت محسوب می شود و باید از مکتب این شهید مقاومت، درس های ارزنده ای را برگرفته و در زندگی پیاده کنیم.

وی با اشاره به اینکه پنجمین جشنواره بین المللی ستاره های صحنه با بخش ویژه سردار سلیمانی برگزار می شود افزود: جشنواره ستاره های صحنه با حمایت مجتمع مس سرچشمه آغاز شد و هم اینک در گستره ملی و فراملی برگزار می شود.
علیزاده بیان کرد: یکی از ویژگی های این جشنواره در کشور، برگزاری آن توسط موسسه غیر دولتی است و دولت نقش نظارتی را دارد؛ این جشنواره ها در زمینه شعر و ادب و در حوزه سینمایی فعالیت دارند.
وی با بیان به اینکه برخی مواقع انتظاراتی از دولت داریم که برخی از آن ها برآورده نمی شود افزود: برگزاری فعالیت های فرهنگی و هنری با حمایت های بخش خصوصی و موسسات غیر دولتی می تواند گامی موثر در جهت کشف استعدادهای این حوزه و نهادینه کردن فرهنگ مطلوب در جامعه باشد.

علیزاده تصریح کرد: هنرمندان رویدادهای بسیار بزرگی را آمادگی دارند که در سطح استان اجرا کنند ولی نیاز به حمایت دارند دولت هم نهایتاً ده درصد می تواند حمات کند.

وی همچنین از حمایت مجتمع مس سرچشمه که در حوزه فرهنگ و هنر دارد تشکر و قدردانی کرد و با اشاره به اینکه تشکیل دبیرخانه دائمی برنامه های فرهنگی موجب استقرار و کیفیت بخشی آن می شود ادامه داد: اتفاق خوبی که امروز می افتد ایجاد دبیرخانه دائمی جشنواره در رفسنجان است.

 

مدیر کل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان خاطرنشان کرد: یکی از معضلاتی که رویدادهای فرهنگی و هنری در سطح استان دارند این است وضعیت حامیان دبیرخانه ها مشخص نیست و دبیرخانه ها شکل نمی گیرند در نهایت امکان برنامه ریزی و برگزاری رویدادها وجود نخواهد داشت.

وی گفت: جشنواره ستاره های صحنه نقش مهمی در پرورش استعدادها در حوزه سینما، مجریان صحنه، خوانندگان و غیره دارند.

علیزاده دیدگاه فرهنگی شهردار رفسنجان در حمایت این جشنواره را ستودنی دانست که می تواند برای سایر شهرستان ها الگو قرار گیرد و افزود: بخش ویژه این جشنواره مربوط به بخش شهید سلیمانی که بعد از شهادت وی پیوست فرهنگی را در تمام رویدادهای فرهنگی و هنری در سطح استان داشتیم.

وی از صنعت گل گهر سیرجان هم خواست که به کمک جشنواره های فرهنگی و هنری بیاید تا روح تازه ای در کالبد فرهنگ و هنر استان دمیده شود.

شهرداری و شورای اسلامی شهر، مجتمع مس سرچشمه و باشگاه فرهنگی ورزشی مس رفسنجان، دانشگاه ولیعصر و نهادهای دیگر کار خود را آغاز کند.

انتهای خبر

 

 

 

نوشته شده توسط البرزگلستان در شنبه, ۲۵ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۴۰ ق.ظ

دیدگاه