شهید۱۶ ساله ای با دو تاریخ شهادت در شهرستان کردکوی (گلستان) ؟!

روز قبل از دیدار در بررسی پرونده شهدای عملیات بیت‌المقدس به تاریخ شهادت شهید «احمدرضا روشنی» رسیدیم، دو تاریخ شهادت در پرونده نظر ما را به خود جلب کرد، تاریخ اول ۲۴ اردیبهشت ۱۳۶۱ و تاریخ دوم ۵ خرداد ۱۳۶۱ و برایمان مبهم بود چرا دو تاریخ شهادت؟!

گزارش البرز گلستان به نقل  ایثار واحد گلستان؛ الهام خان بیکی رئیس بنیاد شهرستان کردکوی گفت: به مناسبت گرامیداشت سوم خرداد سالروز آزادسازی خرمشهر پنج‌شنبه ۲ خرداد ۹۸ قرار بر دیدار با خانواده شهید والامقام احمدرضا روشنی که در عملیات بیت‌المقدس به درجه رفیع شهادت نائل آمد بود که..! مطلبی نظر ما را جلب کرد.
روز قبل از دیدار در بررسی پرونده شهدای عملیات بیت‌المقدس به تاریخ شهادت شهید روشنی رسیدیم، دو تاریخ شهادت در پرونده نظر ما را به خود جلب کرد، تاریخ اول ۲۴ اردیبهشت ۱۳۶۱ و تاریخ دوم ۵ خرداد ۱۳۶۱ و برایمان مبهم بود چرا دو تاریخ شهادت؟!
چطور می‌شود شهید در عملیات بیت‌المقدس به شهادت برسد و ۵ خرداد تاریخ شهادت ثبت شود؟! درحالی‌که این عملیات، سوم خرداد پایان یافت!
خیلی سریع و بدون تأمل به این نتیجه رسیدیم که شهادت پس از عملیات و آزادسازی خرمشهر نمی‌تواند اتفاق افتاده باشد پس احتمالاً تاریخ اول ۲۴ اردیبهشت ۱۳۶۳ صحیح است. اما اگر این‌طور باشد تاریخ دوم به چه دلیل درج‌شده است؟ این سؤال در ذهن ما بدون پاسخ مانده بود.
روز موعود فرارسید و به همراه فرمانده سپاه و جمعی از مدیران شهرستان کردکوی به دیدار پدر معزز شهید رفتیم
در ذهن همه آن سؤال بی‌جواب پرسه می‌زد ولی فضا را برای پرسیدن سؤال مناسبت نمی‌دیدیم که ناگهان قفل زبان پدر بزرگوار شهید گشوده شد و با چشمان اشک‌آلود و گلوی بغض‌کرده و صدای لرزان از ادب و احترام پسر شهیدش گفت، در بین کلماتش همراه با اشک متوجه پاسخ سؤالی که هم برای ما و هم برای برادران سپاه پیش‌آمده بود، شدیم.
پدر شهید گفت: به گفته هم‌رزمانش، احمدرضا تا آخرین فشنگش جنگید و ۲۴ اردیبهشت سال ۶۱ در منطقه شهابیه به شهادت رسید و چون آن منطقه توسط رژیم بعضی عراق اشغال‌شده بود نتوانستند او را به عقب برگردانند و هم‌رزمانش همان‌جا بالباس مقدس سپاه و بدون غسل و کفن او را به خاک سپردند.
بعدازاینکه خرمشهر در سوم خرداد ۱۳۶۱ آزاد شد. شهید را پس از ده روز از خاک بیرون آوردند و به زادگاهش برای تشیع و مراسم خاک‌سپاری و تدفین انتقال دادند. و تاریخ ۵ خرداد ۱۳۶۱ نیز تاریخ شهادت این شهید بزرگوار ثبت شد.
به‌راستی چه کسی پدر را سفارش کرد تا این حقیقت را برای ما روشن کند. تنها به این جمله می‌رسیم «شهیدان زنده‌اند

نوشته شده توسط البرزگلستان در دوشنبه, ۲۰ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۷:۰۸ ب.ظ

دیدگاه