صدور ۹ گواهینامه انطباق معیار مصرف انرژی در گلستان توسط اداره کل استاندارد

📝صدور ۹ گواهینامه انطباق معیار مصرف انرژی در گلستان
👈رئیس اداره نظارت بر اجرای استاندارد اداره کل استاندارد گلستان از موافقت کمیته علائم انطباق معیار مصرف انرژی با صدور ۹ گواهینامه در مردادماه سال ۹۸  برای صنایع گلستان خبر داد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل استاندارد گلستان، محمد امان بایی با اعلام این خبرگفت: این کمیته به منظور بررسی گزارش های بازرسی انرژی واحدهای تولیدی و سوابق و مدارک آنها و در راستای اجرای قانون اصلاح الگوی مصرف انرژی با حضور نمایندگان شرکت گاز، نفت، سازمان صمت، شرکت بازرسی معیار کیفیت پارس و مدیران انرژی واحدهای تولیدی در اداره کل استاندارد گلستان برگزار شد.
وی افزود: در این جلسه ۹ گزارش بازرسی انرژی در فرایندهای تولید صنایع آجر،روغن نباتی)تصفیه روغن نباتی و روغن کشی(،کمپوت و کنسرو مورد بحث و بررسی قرار گرفت و منجر به صدور ۹ گواهینامه انطباق معیار مصرف انرژی شد.

امان بایی ضمن اظهار این مطلب که سازمان ملی استاندارد ایران برای اجرای قانون اصلاح الگوی مصرف انرژی که در سال ۸۹ به تصویب رسیده، اقداماتی انجام داده است که تدوین استانداردهای معیار مصرف انرژی یکی از این اقدامات می باشد، افزود: تعداد استانداردهای معیار مصرف انرژی برای صنایع انرژی بر ۳۹ مورد است که ۳۱ مورد برای صنایع انرژی بر اجباری است.

به گفته امان بایی در سال جاری ۱۵ گزارش بازرسی معیار مصرف انرژی در صنایع انرژی بر از سازمان ملی  استاندارد ایران برای اداره کل استاندارد گلستان ارسال شده است که ۱۴ گزارش با استاندارد های ملی مربوطه مطابقت، و ۱ مورد عدم انطباق را نشان می دهد. همچنین قابل ذکر است از ابتدای سال جاری ۲۰ گواهی انطباق معیار مصرف انرژی در استان صادر شده است.

نوشته شده توسط البرزگلستان در دوشنبه, ۲۱ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۸:۴۴ ق.ظ

دیدگاه