دولو سرپرست ثبت احوال گلستان ازراه اندازی ۶ ایستگاه سیار در استان برای ثبت نام کارت هوشمند ملی خبرداد

البرز گلستان/ابوبکردولو سرپرست ثبت احوال گلستان صبح امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه استان گلستان که به مناسبت ۳۰ اردیبهشت روز ملی جمعیت برگزار شد، اظهار کرد: سیاست جمعیتی فرزند کمتر زندگی بهتر سیاست مناسبی برای امروز نبوده است.

وی ادامه داد: سال گذشته ۴۱ هزار و ۱۷ مورد ولادت در استان گلستان ثبت شده که نسبت به سال ۱۳۹۵ بیش از یک درصد کاهش داشته است و در سال گذشته هشت هزار و ۹۱۴ فوت ثبت شده که نسبت به سال ۱۳۹۵، ۲٫۹ درصد افزایش داشته است.

سرپرست ثبت احوال گلستان گفت: سال گذشته تعداد ۱۵ هزار و ۹۹۳ مورد ازدواج در استان ثبت شده که ازدواج در سال گذشته هشت درصد نسبت به سال ۱۳۹۵ کاهش داشته است.

دولو تاکید کرد: سال گذشته ۳ هزار و ۵۰۹ طلاق در استان ثبت شده که ۳٫۷ درصد نسبت به سال ۱۳۹۵ افزایش داشته است.

وی با اشاره به اینکه در میزان ثبت ولادت‌ها رتبه هفت و در ثبت ولادت رتبه ۱۶ کشوری را داریم، گفت: رتبه استان گلستان در میزان عمومی طلاق واقع در کشور در جایگاه ۲۳ و در ازدواج ۱۳ است.

سرپرست ثبت احوال گلستان تصریح کرد: در استان گلستان در سال گذشته به ازای هر ۱۰۵ ولادت پسر، ۱۰۰ ولادت دختر را ثبت کرده‌ایم و به ازای هر ۱۲۸ فوت آقایان ۱۰۰ فوت بانوان را ثبت کرده‌ایم.

دولو گفت: عمده علت مرگ و میر در استان در سال گذشته بیماری‌های قلبی و عروقی، سرطان و تومورها و حوادث غیرعمدی بوده است.

وی اضافه کرد: میانگین سن مردان در اولین ازدواج ۲۶ سال و زنان ۲۲ سال بوده است و میانگین سن طلاق برای مردان ۳۶ سال و برای بانوان ۳۲ سال بوده است.

دولو درباره کارت ملی هوشمند، خاطرنشان کرد: ۴۰۷ هزار و ۵۳۸ پیش ثبت نام کارت هوشمند ملی در سال گذشه در استان ثبت شده که ۷۳ درصد کل جمعیت استان پیش ثبت نام آنها که دارای سن بالای ۱۵ سال هستند پیش ثبت نام انجام شده است.

وی گفت: ۶ ایستگاه سیار در استان راه‌اندازی شده تا ثبت نام کارت هوشمند ملی را برای سالمندان، افراد ناتوان و افرادی که به هر طریقی نمی‌توانند به صورت حضوری در ادارات ثبت احوال و دفاتر پیشخوان حاضر شوند انجام دهد.

خبر مسلم افتخاری

نوشته شده توسط البرزگلستان در یکشنبه, ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۲:۱۵ ب.ظ

دیدگاه