جمالی فرماندار شهرستان کردکوی:باید با رمینه سازی و ایجاد حساسیتهای لازم, خانواده ها و انجمن اولیا را بیش از پیش در نظام اموزش و پرورش مشارکت داد

✅البرز گلستان به گزارش روابط عمومی فرمانداری کردکوی ؛ جمالی فرماندار در نخستین جلسه کارگروه اجتماعی و فرهنگی شهرستان کردکوی که با موضوع آسیبهای اجتماعی دانش آموزان برگزار شد ؛ اظهار داشت؛ موضوع اسیب های اجتماعی یک موضوع ملی است و بخشهای مختلفی از مدیریت کشور را بطور مستقیم یا غیر مستقیم درگیر خود کرده است.و نظر به اهمیت موضوع , بصورت جدی از سوی مقام معظم رهبری در دستور کار قرار گرفت و براساس ان طرح تقسیم کار ملی و شرح وظایف هریک از دستگاهها تببین و ابلاغ گردید. وی تاکید کرد همه دستگاهها وظیفه داریم هم بر اساس تقسیم کار ملی ابلاغی و هم بر اساس وظایف انسانی و مسولیت شهروندی ، برای پیشگیری و حل مسائل اجتماعی جامعه خود تلاش کنیم.
✔️رئیس کارگروه اجتماعی و فرهنگی شهرستان افزود با توجه به گستردگی و ویژگی های آموزش و پرورش, برنامه ریزی و تلاش برای پیشگیری و رفع اسیب های اجتماعی در نظام پرورشی مدارس را , پایدارترین, کم هزینه ترین و موثر ترین کار دانست که نقش موثری در کاهش و کنترل آسیبهای اجتماعی دارد.
✔️فرماندار کردکوی با اشاره به اینکه مباحث اجتماعی در توان و وظیفه یک دستگاه نبوده و نیاز به همکاری و هماهنگی های بخش های مختلف حاکمیتی است, افزود; علاوه بر ان, همکاری خانواده های دانش اموزان و انجمن های اولیا و مربیان در کنار اموزش و پرورش, شرط لازم در تحقق اهداف تعلیم و تربیتی است .لدا باید با رمینه سازی و ایجاد حساسیتهای لازم, خانواده ها و انجمن اولیا را بیش از پیش در نظام اموزش و پرورش مشارکت داد. که البته با روند موجود ساختاری انجمن اولیاء و نحوه مشارکت خانواده ها, حاصل نخواهد شد و نیاز به تغییر و تحول در روند موجود بسبار ضروری است .
✔️رئیس شورای آموزش و پرورش شهرستان کردکوی، وجود برخی ناهماهنگی ها در برنامه ها و اقدامات دستگاههای متولی امر را یکی از مسایل مهم در پرداختن به اسیب های اجتماعی دانست و اظهار داشت؛ در بحث شهرستانی , ضروری است در قالب کمیته ای کارشناسی با محوریت اموزش و پرورش , برنامه و ظرفیت بخش های مختلف برای حوزه دانش اموزی ارایه و پس از بررسی کارشناسی, کل برنامه ها در قالب یک برنامه و پکیج شهرستانی زمان بندی شده تدوین و اجرایی گردد.
✔️شایان ذکر است؛ در این جلسه پس از طرح دستور کار و توضیحات مربوطه از سوی اموزش و پرورش , هر یک از مدیران و کارشناسان حاضر در جلسه گزارشی از اقدامات صورت گرفته و طرح ها و برنامه های اداره مربوطه را در زمینه موضوعات جلسه، ارایه کردند

خبر محمد یزدانی

نوشته شده توسط محمد صالح افتخاری در سه شنبه, ۲۱ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۴:۰۵ ب.ظ

دیدگاه