مدیر کل راه و شهرسازی گلستان:ظرفیت های موجود زیر ساختی و حمل و نقلی استان گلستان توسعه اقتصادی استان را تسریع و به آن سرعت می بخشد

مدیر کل راه و شهرسازی گلستان:ظرفیتهای زیر ساختی و حمل و نقلی موجود به توسعه اقتصادی استان سرعت می بخشد

البرز گلستان مدیر کل راه و شهرسازی استان گلستان در اولین جلسه کارگروه حمل و نقل و مسکن استان گلستان گفت: ظرفیت های موجود زیر ساختی و حمل و نقلی استان گلستان توسعه اقتصادی استان را تسریع و به آن سرعت می بخشد.
به گزارش اداره روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان گلستان : مهندس حسین محبوبی مدیر کل راه و شهرسازی استان گلستان در این جلسه اظهار داشت: کارگروه حمل و نقل و مسکن استان گلستان یکی از ۱۹ کارگروه تشکیل شده در استان و با هدف تدوین چشم انداز برنامه راهبردی استان گلستان در افق ۱۴۰۴ در راستا و امتداد سند چشم انداز سیاست های اقتصاد مقاومتی،برنامه ششم و سند آمایش با رویکرد بهبود فضای کسب و کار، کارآفرینی و اشتغالزایی کشور در حوزه حمل ونقل ومسکن در استان می باشد.
رئیس کارگروه حمل و نقل و مسکن استان ادامه داد : استفاده بهینه از منابع و امکانات در اختیار، شناسایی به موقع فرصت هاو عوامل تهدید و استفاده موثر ار آن و مقابله به موقع در برابر تهدید ها، بومی سازی برنامه های راهبردی و مشارکت مردم و سازمانهای عمومی و بخش خصوصی با نگاه توسعه بنگاه های اقتصادی در حوزه حمل و نقل و مسکن از دیگر اهداف تشکیل این کارگروه می باشد.
این مقام مسئول ادامه داد: موقعیت جغرافیایی و طبیعی ووجود فرودگاه بین المللی،قرار گرفتن در کریدور غرب به شرق و شمال به جنوب، فعال بودن راه آهن بین المللی اینچه برون (سراسری)، پایانه مرزی، منطقه آزاد و تجاری اینچه برون از جمله زیرساخت های مناسبی است که در استان گلستان درحوزه حمل و نقل دارا می باشد و به عنوان یک نقطه قوت در جهت رسیدن به توسعه اقتصادی گلستان محسوب می شود.
وی یادآور شد مشاوره وتهیه وتدوین اهداف بلند مدت، استراتژی های اصلی و بخشی استان در حوزه حمل و نقل و مسکن به مدیریت عالی استان از دیگر وظایف اصلی این کارگروه می باشد.
گفتنی است در این جلسه کلیه دستگاه های دولتی حمل ونقل ومسکن و بخش خصوصی و تعاونی و سایر نهادهای مردمی که به نوعی دراین بخش فعالیت دارند بعنوان عضو این کارگروه حضور داشتند.
اداره روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان گلستان

مسلم افتخاری

نوشته شده توسط محمد صالح افتخاری در شنبه, ۱۸ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۷:۱۵ ب.ظ

دیدگاه