دکترشهریاری رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی دراولین همایش ملی تجلیل از خیرین سلامت :خیرین در حوزه پیشگیری بیماری‌ها از جمله سرطان وارد شوند

به گزارش گروه خیرین و بهداشت و درمان گروه خبر البرز گلستان اولین  همایش ملی تجلیل از خیرین حوزه سلامت در مشهد و در روزهای ۱۴ و ۱۵ مهر با حضور حدود ۴۰۰ نفر از خیرین حوزه سلامت در داشگاه علوم پزشکی مشهد در جوار باره حضرت امام رضا (ع) وبا حضور سید رضا نیری دبیر کل مجمع خیرین سلامت و دکتر شهریاری رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس ونمایندگان مجلس و معاون استاندار خراسان برگزار گردید.

دکتر شهریاری در این همایش ملی تجلیل از خیرین سلامت کشور  با اشاره به تغییر سبک زندگی، گسترش بی‌تحرکی و بروز بیماری‌های مزمن اظهار داشت: با توجه به تاکید مقام معظم رهبری نسبت به اصلاح سبک زندگی و همچنین برای جلوگیری از گسترش بیماری‌های مزمن باید همه ما در راستای پیشگیری و بهبود شرایط سبک زندگی مردم گام برداریم.

وی با اشاره به نقش خیرین سلامت در گسترش خدمات بهداشتی و درمانی در کشور خاطر نشان کرد: هر چند که ساخت بیمارستان‌ها و مراکز درمانی برای کشور مهم است اما اگر خیران در حوزه پیشگیری از بیماری‌ها از جمله سرطان وارد شوند دیگر نیازی به صرف هزینه‌های هنگفت برای ساخت این طرح‌ها وجود ندارد.

رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با اشاره به سخن مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه بیمار به جز رنج بیماری نباید درد دیگری داشته باشد اظهار داشت: این سخن رهبری مربوط به ۲۵ سال پیش است و این نشان می دهد که رهبری از چندین سال قبل همواره دغدغه بهبود وضعیت سلامت و کاهش مشکلات بیماران را داشته اند.

دکتر شهریاری با اشاره به اینکه در دولت های قبل به مسئله بهداشت و درمان و سلامت جامعه توجه خاصی نمی شد اظهار داشت: کاهش هزینه های درمانی و بستری مردم به شش و سه درصد مربوط به برنامه چهارم توسعه است که تا کنون اجرا نشده بود و در این دولت مورد توجه قرار گرفت.

رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با اشاره به برنامه تحول نظام سلامت و توجه جدی دولت یازدهم به حوزه سلامت گفت: در حال حاضر یک درصد از ارزش افزوده و ده درصد از درآمد حاصل از هدفمندی یارانه ها به حوزه سلامت اختصاص یافته است که این امر گام موثری در بهبود شرایط حوزه سلامت بوده است.

وی با تاکید بر اینکه محور توسعه هر کشور انسان سالم است و برای تحقق آن باید هزینه کرد تصریح کرد: در حال حاضر گردش مالی سالانه حوزه سلامت هشتاد هزار میلیارد تومان است که یازده هزار میلیارد تومان این مبلغ به حوزه گردش مالی دارو اختصاص دارد.

رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با تقدیر از خدمات خیران سلامت کشور در توسعه خدمات بهداشتی و درمانی اظهار داشت: خیران سلامت کشور تا پایان سال ۹۳ بیش از سه هزار و سیصد میلیارد تومان در حوزه سلامت جامعه هزینه کرده اند.

دکتر شهریاری خاطر نشان کرد: حوزه بهداشت و درمان هزینه‌های زیادی دارد به طوری که تمام کشورهای دنیا درگیر این موضوع هستند و برای همین نیازمند کمک‌های مختلفی از جمله خیران برای رفع این مشکلات است.

IMG_9732

نوشته شده توسط البرزگلستان در چهارشنبه, ۱۵ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۳:۰۴ ب.ظ

دیدگاه