والیبال قهرمانی جهان۲۰۱۴- لهستان پیروزی آسان ایران مقابل آرژانتین/ ولاسکو حریف شاگردان سابقش نشد

به گزارش خبرگزاری تسنیم، تیم ملی والیبال ایران در دومین بازی خود در مرحله دوم مسابقات قهرمانی جهان،‌ آرژانتین را با نتیجه ۳ بر صفر شکست داد.

امیر غفور پیش از شروع بازی می‌گفت: در حال حاضر لهستان بهترین تیم مسابقات است ولی ما از آنها هم بهتر خواهیم بود. بازی دو تیم ملی ایران و آرژانتین در سالن «لوژنیژکا» شهر بیدگوشچ با یک دقیقه سکوت به احترام حسین معدنی فقید که ۴۰ روز پیش درگذشت، آغاز شد. تا پیش از این بازی سعید معروف، بهترین پاسور، فرهاد قائمی، بهترین دریافت کننده و محمد موسوی، بهترین مدافع روی تور مسابقات قهرمانی جهان بودند.

در شروع بازی، بازیکنان ایران که برای شکست دادن ولاسکو و شاگردانش، انگیزه فراوانی داشتند، خیلی راحت کسب امتیاز کردند و ۶ بر ۲ پیش افتادند. اشتباهات بازیکنان آرژانتین، نتیجه را ۸ بر ۲ کرد. اسپک‌ها و دفاع‌های شاگردان کواچ منتهی به نتیجه ۱۱ بر ۶ به سود ایران شد. برتری قهرمان آسیا تا وقت استراحت فنی دوم با نتیجه ۱۶ بر ۹ ادامه داشت.

شاگردان که ولاسکو مقاومت خاصی در برابر حملات ایران نمی‌کردند، ست اول را ۲۵ بر ۱۵ باختند. تیم ایران در این ست ۱۷ امتیاز از حمله، ۴ امتیاز از دفاع روی تور و ۴ امتیاز از اشتباهات حریف کسب کردند در حالی که آرژانتینی‌ها ۸ امتیاز از حمله و ۷ امتیاز از اشتباهات بازیکنان ایران به سود خود به دست آوردند. محمد موسوی در ست اول ۴ امتیاز مستقیم از دفاع روی تور به دست آورد تا مردان ولاسکو همچنان زیر فشار باشند.

ست دوم با برتری ۶ بر ۲ تیم ملی ایران شروع شد ولی سفیدپوشان آرژانتین خیلی زود با زدن ۲ سرویس بدون بازگشت به دست فرهاد قائمی، نتیجه را در امتیاز ۶ مساوی کردند. دو اسپک متوالی از مجتبی میرزاجانپور در امتیاز ۸ بر ۶ دو تیم را برای وقت استراحت فنی اول نزد مربیان فرستاد. اسپک‌های راموس از منطقه ۳، نتیجه را ۱۱ بر ۱۱ مساوی کرد. سرویس‌های گنسالس باعث شد تا حریف یک امتیاز پیش بیفتد.

وقت استراحت فنی دوم در امتیاز ۱۶ بر ۱۵ به سود آرژانتین به دست آمد. ۲ امتیاز بعدی هم نصیب شاگردان ولاسکو شد. در ادامه، بهترین مدافع روی تور مسابقات قهرمانی جهان نشان داد که چرا این عنوان با اختلاف در اختیار اوست. این ست با دفاع منجر به امتیاز موسوی با نتیجه ۲۵ بر ۲۳ به سود ایران تمام شد. در این ست چهره عصبانی هر دو مربی دیدنی بود. شاگردان ولاسکو تا پایان ست دوم برتری محسوسی در حمله و دفاع روی تور نسبت به حریف داشتند. عملکرد بی نظیر محمد موسوی برای او ۱۴ امتیاز ( ۶ امتیاز از دفاع و ۸ امتیاز از حمله) تا پایان ست دوم داشت.

نخستین امتیاز ست سوم به ایران رسید. ثبت امتیاز ۴ بر صفر به سود ایران، ولاسکو را مجبور به گرفتن اولین وقت استراحت فنی کرد. سرویس‌های فوق‌العاده فرهاد قائمی ایران را ۷ بر یک پیش انداخت. حملات ایران به راحتی دفاع آرژانتین را به دردسر می‌انداخت و امتیاز ۱۱ بر ۵ روی اسکوربورد ثبت شد. ولاسکو برای متوقف کردن شاگردان سابقش برنامه خاصی نداشت و همین موضوع آنها را ۱۶ بر ۱۰ پیش انداخت. ایران در ست سوم نیز ۲۵ بر ۱۶ آرژانتین را شکست داد تا یکی از سنگین‌ترین و غیر منتظره‌ترین شکست‌های تیم ملی آرژانتین در سال‌های گذشته رقم بخورد.

تیم ملی ایران در بازی بعدی خود از ساعت ۲۲:۵۵ روز شنبه به مصاف لهستان، میزبان مسابقات قهرمانی جهان می‌رود.

نوشته شده توسط البرزگلستان در جمعه, ۲۱ شهریور ۱۳۹۳ ساعت ۹:۳۳ ق.ظ

۱ نظر

نظر -49 - 0 از 1اولین« قبل بعد  » آخرین 
  1. 0

    با سلام و وقت بخیر
    بسیار خرسند و شاد شدم که سایت رسمی راه اندازی شد. امیدوارم بیش از پیش این موفقیت ها استمرار داشته باشد

نظر -49 - 0 از 1اولین« قبل بعد  » آخرین 

دیدگاه