سرپرست پلیس فتا گلستان:دریافت بیعانه، شگردی که کهنه نمی‌شود

کدخبر:۶۵۳۶۹

البرز گلستان/سرهنگ‌ “سعید تجری” در گفت و گو با پایگاه خبری پلیس، اظهار داشت: دریافت بیعانه، یکی از شگردهای کلاهبرداری توسط مجرمان سایبری در سایت‌های فروشگاهی می‌باشد به طوری که برخی کاربران به‌ دلیل قیمت مناسب اجناس مبلغی را به عنوان بیعانه پرداخت می‌نماید که متاسفانه کلاهبرداران پس از دریافت وجه از پاسخگویی به تماس مالباختگان امتناع می‌کنند.

وی افزود: شهروندان باید دقت داشته باشند هرگونه پرداخت بیعانه در فروشگاه‌های آنلاین می‌تواند زمینه‌ساز کلاهبرداری اینترنتی از آنها شود، لذا تحت هیچ عنوان پیش از رویت و دریافت کالا مبلغی را به حساب فروشنده واریز نکنند.

سرپرست پلیس فتا گلستان ادامه داد: با توجه به تأکیدات و هشدارهای پلیس و سایر نهادهای مربوطه متأسفانه این روز‌ها ساختمان پلیس فتا محل رفت و آمد مراجعه کنندگانی است که در خرید اینترنتی مورد سوء‌استفاده قرار گرفته و در چند ماه گذشته تعداد قربانیان افزایش چشمگیری داشته است.

این مقام سایبری درباره چگونگی قرار نگرفتن در دام کلاهبرداران سایبری گفت: کاربران به سادگی فریب وعده‌های پوچ و تبلیغات اغوا کننده کلاهبرداران را نخورده و قبل از دیدن کالا و اطمینان اصالت آن و همچنین مدارک کالا اقدام به پرداخت بیعانه نکنند، همچنین در خصوص صحت هویت فرد مقابل بررسی‌های لازم را صورت دهند.

سرهنگ تجری تاکید کرد: تا کالایی را از نزدیک ندیده‌اید به هیچ وجه مبلغی را به عنوان ودیعه واریز نکنید و بعد از دریافت کالا و اطمینان از کیفیت و قیمت آن، اقدام به پرداخت وجه کنید.

انتهای خبر

نوشته شده توسط البرزگلستان در دوشنبه, ۲۵ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۶:۲۲ ب.ظ

دیدگاه