رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور: دانشگاه ها باید به یک شهر بیدار مهارت آموزی تبدیل شوند

کدخبر:۶۲۹۵۹

دانشگاه ها باید به یک شهر بیدار مهارت آموزی تبدیل شوند

البرز گلستان/رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور گفت: دانشگاه ها باید به یک شهر بیدار مهارت آموزی تبدیل شوند و در هر استان یک مرکز به پارک علم و فناوری مهارتی تبدیل و در امور مربوط به بخش خصوصی تسهیل گری شود.

 

به گزارش روابط عمومی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور؛ «غلامحسین حسینی نیا»، در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، از اتصال مراکزTMC در دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی به پرتال جامع سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور خبر داد و گفت: بخش اعظمی از مهارت آموزی می تواند در مدارس و دانشگاه ها صورت گیرد، توسعه آموزش های مهارت محور یک استراتژی مهم در همه دنیا به خصوص کشورهای پیشرفته تبدیل شده است.

 

وی گفت: استانداردهای آموزش های مهارتی در سازمان آموزش فنی و حرفه ای برای هر بخش و رشته به صورت مجزا و توسط متخصصان حوزه های مربوطه تدوین شده است و به مرور با رشد تکنولوژی تصحیح شده و تغییر می کنند.

 

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به سند چشم انداز ۲۰ ساله ایران، تا سال ۱۴۰۴ ، خاطرنشان ساخت: این امر مستلزم برخورداری کشور از نیروهای کاری ماهر و توانمند است. به جز این سند، در سال های اخیر مهارت آموزی و توسعه آموزش های فنی و حرفه ای بسیار مورد اهمیت قرار گرفته تا نیروی ماهر و خلاق تربیت شود و در اختیار صنایع قرار گیرد.

 

وی گفت: مراکز مدیریت مهارت آموزی و مشاوره شغلی در دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی در راستای توانمند سازی دانشجویان تشکیل شده است و در حال حاضر نزدیک به ۲۷۱ مرکزمهارت آموزی و مشاوره شغلی در دانشگاه ها در حال فعالیت هستند.

 

حسینی نیا، اتصال مراکز مدیریت مهارت آموزی و مشاوره شغلی به پرتال آموزشی سازمان را موجب تسهیل فرآیندهای اجرایی مهارت آموزی در بین دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاهی، برشمرد که می تواند به یک فرهنگ ملی تبدیل شود.

 

وی دو طرح کهاد و نخلستان را به عنوان برنامه های جدید سازمان در این زمینه عنوان کرد و افزود: مراکز مدیریت مهارت آموزی و مشاوره شغلی می توانند در اجرای این طرح ها کمک شایانی کنند.

 

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای، در پایان تأکید کرد: دانشگاه ها باید به یک شهر بیدار مهارت آموزی تبدیل شود و در هر استان یک مرکز به پارک علم و فناوری مهارتی تبدیل و در امور مربوط به بخش خصوصی تسهیل گری شود.

انتهای خبر

نوشته شده توسط البرزگلستان در سه شنبه, ۲۸ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۸:۴۳ ق.ظ

دیدگاه