معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان گلستان : فعالان رسانه ای در انتشار اخبار امنیتی و انتظامی از طریق منابع موثق و کانال های رسمی پلیس و دستگاه قضائی پیگیر شوند

کدخبر:۵۲۹۳۳

دستگیری عاملان نزاع دسته جمعی در گنبدکاووس

به گزارش البرز گلستان گروه امنیت /سرهنگ “رضا رضی” در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس، اظهار داشت: بدنبال اعلام مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ مبنی بر یک فقره آدم ربایی در یکی از روستاهای آق قلا، بلافاصله تیمی از ماموران انتظامی آن شهرستان به محل اعزام شدند.

وی افزود: با حضور پلیس و انجام تحقیقات میدانی مشخص شد، یک دستگاه خودرو پراید با دو سرنشین در یکی از نقاط روستا توقف کرده بوده که تعدادی از اهالی به آن ها مشکوک شده و به سمت خودرو می روند که در این لحظه راننده پراید اقدام به فرار به سمت یکی از روستاهای گنبد کاووس می کند.

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان گلستان گفت: پس از فرار راننده، عده ای شایعه آدم ربایی را در روستا پخش کردند که بدنبال آن تعدادی از اهالی اقدام به تعقیب خودرو کرده و زمانیکه راننده پراید در یکی از روستاهای گنبدکاووس قصد رفتن به منزل اقوامش را داشت، نزاع و درگیری فی ما بین وی و بستگانش با افرادی که در تعقیبش بودند شدت گرفت که منجر به تخریب خودرو پراید و همچنین شلیک تیر هوایی شد.

سرهنگ رضی با بیان اینکه پس از بررسی دقیق ماموران انتظامی شهرستان آق قلا و گنبدکاووس مشخص شد خبر آدم ربایی کذب می باشد، خاطرنشان کرد: با توجه به حساسیت موضوع و ازدحام جمعیت، فرمانده و تعدادی از ماموران انتظامی گنبد کاووس سریعا به روستای محل درگیری رفته و اقدام به متفرق کردن جمعیت کردند.

وی افزود: سرانجام ماموران موفق شدند ضمن رعایت قانون بکارگیری سلاح و شلیک چند تیر هوایی، به درگیری پایان داده و ۵ نفر از عوامل اصلی نزاع و درگیری را نیز دستگیر کنند.
معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان گلستان گفت: در این خصوص پرونده تشکیل و مراتب در دست بررسی و اقدام می باشد.

سرهنگ رضی در پایان خاطرنشان کرد: در انتشار چنین اخباری نباید شتابزده عمل کرد لذا از خبرنگاران و فعالان رسانه ای انتظار داریم در انتشار اخبار امنیتی و انتظامی که نیاز به تحقیقات بیشتری دارد دقت کرده و موارد را تنها از طریق منابع موثق و کانال های رسمی پلیس و دستگاه قضائی پیگیر شوند.

/ انتهای پیام

نوشته شده توسط البرزگلستان در دوشنبه, ۳۱ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۷:۵۳ ب.ظ

دیدگاه