رئیس پلیس راهور فرماندهی انتظامی گلستان :عدم توجه به جلو و عدم رعایت حق تقدم، بیشترین علل وقوع تصادفات رانندگی

کدخبر:۵۲۶۵۰

به گزارش البرز گلستان گروه  به نقل از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ “عباس مهاجر بسطامی” در حاشیه مراسم تجهیز و تقویت ناوگان خودرویی پلیس راهور استان، اظهار داشت: پلیس راهنمایی و رانندگی بصورت شبانه روز در سطح شهرها مشغول خدمت رسانی به عموم مردم بوده لذا یکی از ملزومات آن استفاده از تجهیزات و امکانات بروز و سالم است.

وی افزود: در همین راستا و با پیگیری های صورت گرفته، تعداد ۱۰ دستگاه خودرو پژو ۲۰۷ به ناوگان خودرویی پلیس راهور استان اختصاص یافت که از آن ها برای انجام ماموریت های محوله استفاده خواهد شد.

رئیس پلیس راهور فرماندهی انتظامی گلستان در ادامه گفت: حوادث رانندگی و معضلات ترافیکی از جمله مواردی است که باید برای کاهش و حذف آن همه دستگاه های متولی پای کار باشند.

وی با اشاره به اینکه مجموع تصادفات در شهرهای استان از ابتدای سال جاری تا کنون نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲۷ درصد افزایش داشته است، تصریح کرد: عدم توجه به جلو و عدم رعایت حق تقدم، بیشترین علل وقوع تصادفات رانندگی بوده است.
سرهنگ بسطامی افزود: نیمی از جان باختگان حوادث رانندگی راکب و ترک نشین موتورسیکلت، ۲۰ درصد عابران پیاده و ۳۰ درصد راننده و سرنشین خودرو بوده اند.

وی با بیان اینکه ۷۶ درصد مجروحین حوادث رانندگی نیز موتورسواران و عابران پیاده هستند، گفت: رعایت قوانین، استفاده از کلاه ایمنی و عمل به توصیه های دلسوزانه پلیس از جمله مواردی است که از شهروندان محترم تقاضا داریم آن ها را رعایت کنند.

سرهنگ بسطامی در پایان با اشاره به شرایط جغرافیایی استان و نزدیکی روستاها و شهرها به یکدیگر، اظهار داشت: شهروندان برای تردد در شهرها و مسیرهای بین روستایی مراقب باشند تا مبادا با لحظه ای غفلت حادثه ای ناگوار رخ دهد.

/ انتهای خبر

نوشته شده توسط البرزگلستان در پنج شنبه, ۲۰ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۹:۱۷ ق.ظ

دیدگاه