دادستانهای گلستان به مجرمان خشن رحم نمی کنند

کدخبر:۵۲۳۰۲

جرایم خشن خط قرمز دستگاه قضایی / دادستانها به مجرمان خشن رحم نکنند
به گزارش البرز گلستان گروه امنیت/رئیس کل دادگستری گلستان گفت: ورود سریع و قاطع به موضوع جرایم خشن همواره در اولویت دستگاه قضایی استان است و دادستان ها ماموریت دارند رسیدگی به این پرونده ها را به صورت ویژه در اولویت قرار دهند و به این مجرمان رحم نکنند.
هادی هاشمیان از نیروی انتظامی هم خواست: در جرایم مشهود و خشن ، سریع و قاطع ورود و عوامل ناامنی و ایجاد تشویش در جامعه را دستگیر کنند.
این مقام ارشد قضایی استان گفت: رسیدگی به پرونده تبر به دستان قرن آباد در دادسرای گرگان به پایان رسیده است و به محض اعلام گزارش پزشکی قانونی، کیفرخواست متهمان صادر و پرونده برای صدور رای به دادگاه فرستاده می شود .
هاشمیان ادامه داد : در پرونده دوم تبرکشی هم متهمان شناسایی و دستورهای لازم به نیروی انتظامی برای دستگیری متهمان صادر شده است.
این مقام ارشد قضایی استان گفت: وقوع چند حادثه مشابه در فاصله زمانی کوتاه ،نشان می دهد نیازمند ورود فوری و هدفمند دستگاه های فرهنگی برای آموزش و فرهنگ سازی به افراد هستیم.
هاشمیان گفت: این که افراد بر سر کم اهمیت ترین مسائل ، خشن ترین راه برخورد را انتخاب می کننند از کاهش آستانه تحمل و ناتوانی در حل مسائل و گفتگو ست و نیاز به آموزش مهارت های رفتاری را یادآور می شود.

/ انتهای خبر

نوشته شده توسط البرزگلستان در شنبه, ۰۸ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱:۱۲ ب.ظ

دیدگاه