مهندس رحمتی مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان گلستان:مجموعه اقدامات انجام شده در ۶ ماه اخیر، منجر به احیای آب به میزان ۱۰۷ لیتر در ثانیه گردید

به گزارش پایگاه خبری البرز گلستان  مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان گلستان با اعلام این خبر افزود: کاهش بارش های جوی در سال آبی گذشته و سالجاری، افت سطح سفره های زیرزمینی که عمده ترین منابع تامین آب استان هستند، رشد جمعیت و رشد مصرف موجب شد تا عملیات بازسازی ۱۲ حقله چاه با هدف جبران بخشی از کمبود آب مورد نیاز در برنامه دست اندرکاران صنعت آب و فاضلاب استان قرار گیرد.

مهندس محمد هادی رحمتی افزود : عملیات بازسازی ۱۲ حلقه چاه شامل عملیات مهندسی مجدد منصوبات، اسیدشویی، برس زنی، بک واش و دو جداره سازی منابع تامین آب در سه ماهه گذشته انجام شد.

وی خطرنشان کرد کاهش بارش های جوی در سال آبی جاری، خشکسالی و کاهش سفره های زیرزمینی موجب شد مهندسی مجدد تاسیسات و منابع تامین آب در دستور کار قرار گرفته و تا با بازسازی ۱۲حلقه چاه ، ۱۰۷ لیتر بر ثانیه به منابع تامین آب استان افزوده شود.

به گفته وی؛ عملیات مهندسی مجدد منصوبات چاه های مرزنکلاته، سیاه تلو، تقی آباد و چاه شماره ۷ بندرگز اجرا شده که با اجرای این عملیات ۳۳ لیتر در ثانیه آب با هزینه ای بالغ بر ۸۸۰ میلیون ریال احیا شد.

مدیرعامل آب و فاضلاب استان گلستان یادآور شد: اجرای عملیات احیای چاه آزادشهر، مینودشت، نوکنده و چاه سرخنکلاته ۴۰ لیتر در ثانیه آب با هزینه ای بالغ بر ۳۰۰ میلیون ریال گردید.

وی اظهار داشت: عملیات لایروبی و دو جداره کردن چاه های سیاهتلو ۱ و CNG از دیگر اقدامات انجام شده در بازسازی ۱۲ حلقه چاه در سطح استان بوده است که با اجرای این عملیات،  ۲۴ لیتر در ثانیه آب احیا شده است.

مهندس رحمتی تصریح کرد: مجموعه اقدامات انجام شده در ۶ ماه اخیر، منجر به احیای آب به میزان ۱۰۷ لیتر در ثانیه با هزینه ای بالغ بر ۲۰۰۰ میلیون ریال گردیده است.

وی یادآور شد: دبی احیا شده در این عملیات،  معادل نتیجه حفر ۸ حلقه چاه جدید با هزینه ای بالغ بر ۴۱ هزار میلیون ریال می باشد که گویای صرفه جویی بالغ بر ۳۹هزار میلیون ریال بوده است.

نوشته شده توسط البرزگلستان در سه شنبه, ۱۹ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۴:۱۶ ب.ظ

دیدگاه