مهندس رحمتی مدیرعامل شرکت آب وفاضلاب استان گلستان:با توجه به شرایط بحران آبی در سال جاری تابستان سختی را پیش رو خواهیم داشت

مدیرعامل شرکت آب وفاضلاب استان گلستان گفت: با توجه به شرایط بحران آبی در سال جاری تابستان سختی را پیش رو خواهیم داشت

به گزارش پایگاه خبری البرز گلستان به نقل از روابط عمومی آبفا گلستان مهندس رحمتی درجلسه شورای اداری که با حضور معاونین و مدیران شرکت آب وفاضلاب استان برگزار شد افزود جلسات تامین آب شرب برای تابستان در حال پیگیری است و اگر ما همین شرایط را درست مدیریت کنیم می توانیم تابستان سالجاری را همانند ایام نوروز بدون مشکل آب پشت سر بگذاریم و برای مردم استان خدمات خوبی ارائه نمائیم.

وی تصریح کرد بحران جدی آب و ضرورت توجه شهروندان در استان گلستان را به مدیریت مصرف و صرفه‎جویی از این مایه حیات‎بخش بیشتر می‎کند و اگر هر یک از شهروندان فقط ۲۰ درصد در مصرف آب صرفه‎جویی کنند از کاهش بی‎رویه منابع آبی نیز جلوگیری خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه ظرفیت تولید آب در شهر گرگان ۱۵۱۵ لیتر در ثانیه می باشد خاطر نشان کرد در حال حاضر درزمان پیک مصرف در شهر گرگان ۲۲۵ لیتر در ثانیه با کمبود آب مواجه هستیم.

مدیرعامل شرکت آب وفاضلاب استان گلستان با بیان این مطلب که در حال حاضر ۹۰ هزار متر مکعب آب ذخیره داریم تصریح کرد این حجم ذخیره آب شرب برای تابستان کافی نبوده و مشترکین باید از هم اکنون در مصرف آب شرب نهایت دقت و صرفه جویی را داشته باشند.

مهندس رحمتی اظهار داشت با توجه به شروع فصل تابستان عملیات بازسازی چاه های شهر گرگان آغاز شده و امیدواریم تا اوایل تیرماه مخزن خرگوش تپه و ایستگاه پمپاژ که از مراکز مهم آبرسانی به گرگان بشمار می رود وارد مدار بهره برداری شود
وی در پایان این جلسه مهندس حیدری را بعنوان مشاور مدیرعامل درامور مشترکین شرکت معرفی کرد.

نوشته شده توسط البرزگلستان در دوشنبه, ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۴ ساعت ۷:۳۱ ب.ظ

دیدگاه