حسینی مدیرکل گمرک استان گلستان خبر داد:تمام واگن های کالای صادراتی متوقف در اینچه برون به کشور ترکمنستان ارسال گردید

تمام واگن های کالای صادراتی متوقف در اینچه برون به کشور ترکمنستان ارسال گردید.

البرز گلستان 🔹سید ابراهیم حسینی مدیرکل گمرک استان گلستان : کلیه محموله های صادراتی که از اسفند ماه، با اتمام کلیه تشریفات گمرکی بنا بود از مرز و گمرک اینچه برون و از مسیر ریلی به ترکمنستان یا کشورهای اطراف از طریق این کشور منتقل شوند پس از بازگشایی این مرز وارد ترکمنستان شدند.

🔹وی افزود :در روزهای سه شنبه و چهارشنبه ۶۰واگن و روز پنجشنبه نیز ۵۰ واگن کالا، از مرز اینچه برون استان گلستان صادر و یک واگن حامل جو ونیز ۵ واگن خالی به منظور بارگیری محمولات صادراتی جدید از این گمرک وارد کشور شد و از این پس تمام کالاها ارسالی، محموله های جدید صادراتی خواهد بود.

🔹وی افزود با بازگشایی مسیر ریلی مرز تجاری اینچه برون سومین گذرگاه مشترک بین ایران و ترکمنستان بعد از توقف طولانی بازگشایی گردید.

حسینی افزود با رعایت پروتکل های بهداشتی مورد توافق طرفین و با عبور واگن ها از داکت و تونل های ضد عفونی در مرز، کالاها به سمت ترکمنستان انتقال می یابد.

🔹 این مرز در روز سه شنبه با تبادل تعداد ۳۰ واگن حامل سیمان باز گشایی و در ادامه ۱۰۱ واگن دیگر حامل سیمان ، رول پلاستیک ،کاشی و سرامیک ، ظرف شیشه ای، وسایل پارک بازی ، میلگردوسنگ معدنی که در صف انتظار برای صادرات به مقاصد ترکمنستان، قزاقستان و ازبکستان از مرز اینچه برون بودند در دو روز گذشته به طور کامل تبادل گردیدند.

🔹 همچنین مدیرکل گمرک گلستان بیان داشت :صادرات مواد غذایی به ترکمنستان همچنان متوقف است و کالاهای صادراتی مورد پذیرش این کشور فاسدنشدنی و کالاهای غیرخوراکی است.

گفتنی است با بازگشایی مسیرهای ریلی بین ایران و ترکمنستان انتظار می رود مسیر های جاده ای و مسافری نیز توسط عشق آباد بازگشایی شود.

نوشته شده توسط البرزگلستان در شنبه, ۰۷ تیر ۱۳۹۹ ساعت ۷:۲۲ ب.ظ

دیدگاه