رئیس کل دادگستری گلستان خبر داد:واگذاری زمین های دولتی به افراد خاص با هیچ بهانه ای توجیه پذیر نیست/ جای خالی سمن ها برای حفظ مراتع استان

واگذاری زمین های دولتی به افراد خاص با هیچ بهانه ای توجیه پذیر نیست/ جای خالی سمن ها برای حفظ مراتع استان
البرز گلستان رئیس کل دادگستری گلستان می گوید: با اقداماتی که انجام شده ، مردم و دستگاه های اجرایی نسبت به تخریب جنگل و قطع درختان حساس شده اند و تخریب آنها را به دستگاه های متولی گزارش می کنند اما درباره مراتع این حساسیت وجود ندارد .
هادی هاشمیان افزود: متاسفانه در استان ، شاهد هستیم برخی افراد شبانه ده ها هکتار از مراتع را شخم می زنند و کشت و کار می کنند و زمانی گزارش به ما به می رسد که این مراتع حسابی آسیب دیده اند .
هاشمیان با بیان این که به گواه کارشناسان خطر ریزگرد بیخ گوش گلستان است از سمن ها دعوت کرد : برای فرهنگ سازی و حساسیت مردم به موضوع حفظ مراتع هم ورود کنند .
رئیس کل دادگستری گلستان که در جلسه شورای حفظ حقوق بیت المال استان سخن می گفت به موضوع غیرقانونی واگذاری اراضی دولتی هم اشاره کرد و گفت: اداره راه و شهرسازی در واگذاری زمین های دولتی با ید افرادی را که در قالب تعاونی هستند و تاکنون از تسهیلات دریافت زمین بهره مند نشده اند ، اولویت قرار دهد.
هادی هاشمیان افزود: واگذاری زمین های دولتی به افراد خهاص با هیچ بهانه ای توجیه پذیر نیست و دادگستری در برخورد با متخلفان تعارف ندارد .
این مقام ارشد قضایی استان در ادامه سخنان خود ، بار دیگر از دستگاه های دولتی خواست : تا پایان امسال برای املاک و زمین هایی که در اختیار داندر سند بگیرند .
هادی هاشمیان افزود: یکی از مهم ترین علل زمینخواری و تعرض به زمین های دولتی و منابع طبیعی ، سند نداشتند این زمین هاست.
هادی هاشمیان از دستگاه ها خواست : امسال درایفت سند و تعیین تکلیف اراضی دولتی و ملی را در اولیوت قرار کار خود قرار دهند .
دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان هم از تشکیل پلیس انفال خبر داد و گفت: پلیس انفال از نمایندگان دستگاه ها برای پیشگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز تشکیل شده و می توانند بدون نیاز به حکم دادگاه هر جا سازه ای بدون مجو.ز در مراحل اولیه ساخت و ساز بود تخریب کنند .
حجت الاسلام سیدرضا سیدحسینی افزود: خلاهای قانونی و مشخص نبودن محدوده وظایف دستگاه ها ، فرصتی برای سودجویان و دست اندازان به اراضی ملی و منابع طبیعی فراهم کرده بود که با تشکیل پلیس انفال این مشکل را برطرف کردیم .
موضوع وقف نامه اراضی عراقی محله گرگان و تشکیل کمیته برای رفع تعارضات جهادکشاورزی و منابع طبیعی برای اراضی کشاورزی در کلاله هم در جلسه امروز شورای حفظ حقوق بیت المال استان بررسی شد .

پایگاه اطلاع رسانی دادگستری کل استان گلستان

 

خبر زهره رحمانی

نوشته شده توسط البرزگلستان در جمعه, ۰۲ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۵:۴۴ ب.ظ

۱ نظر

نظر -49 - 0 از 1اولین« قبل بعد  » آخرین 
  1. 0

    من ساکن گرگان .صیاد ۲۹ هستم. در این کوچه زمینهای مطعلق به منابع طبیعی بود اما در برج ۱۲ که اوج بیماری کورونا بود و همه دستگاه های دولتی تعطیل بودن چند نفر تونستن این زمینها رو سند بزنند و ساختوساز کنند. هم چنین این زمین در بستر رودخانه ام قرار دارد .
    لطفا این موضوع را پیگیری کنید.

نظر -49 - 0 از 1اولین« قبل بعد  » آخرین 

دیدگاه