سردار “روح الامین قاسمی فرمانده انتظامی استان گلستان لزوم توجه به فرهنگ سازی و آموزش در کنترل ترافیک شهری خبر داد

لزوم توجه به فرهنگ سازی و آموزش در کنترل ترافیک شهری/ کاهش ۲۴ درصدی متوفیان حوادث رانندگی در گلستان

سردار “روح الامین قاسمی” در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس، اظهار داشت: تصادفات رانندگی خسارت های زیادی را بر خانواده ها و جامعه وارد کرده و با توجه به اینکه در برخی موارد این خسارت ها قابل جبران نیست ، ضرورت دارد راه کارهای موثری برای جلوگیری از آن اندیشیده شود.

فرمانده انتظامی استان گلستان تصریح کرد: کاهش آمار حوادث رانندگی را نباید در عرصه فعالیت های یک سازمان جست و جو کرد چرا که در این خصوص دستگاه های مرتبط و از همه مهمتر مردم نقش بسزایی دارند و همگی باید مسئولیت خود را به خوبی اجرا کنند.
سردار قاسمی در بخش دیگری از سخنان خود به اهمیت فرهنگ سازی و آموزش در کنترل ترافیک اشاره کرد و گفت: برنامه ریزی برای آموزش شهروندان در خصوص مباحث ترافیکی از ضروریات ساماندهی معضل ترافیکی و تسهیل در تردد است.

این مقام ارشد انتظامی در ادامه به ارائه آمارهایی از حوادث رانندگی طی ۸ ماهه نخست سال جاری در استان پرداخت و خاطرنشان کرد: با تلاش ماموران پلیس راه و راهور، طی این مدت متوفیان سوانح رانندگی نسبت به سال گذشته ۲۴ درصد کاهش داشته است.
فرمانده انتظامی گلستان با اشاره به کاهش ۱۶ درصدی تصادفات فوتی در جاده های استان، افزود: حوادث رانندگی اغلب بدلیل عدم رعایت قوانین و مقررات رخ می دهند، لذا رانندگان با عمل به توصیه های پلیس می توانند نقش موثری در پیشگیری از تصادفات داشته باشند.
سردار قاسمی در پایان با بیان اینکه تصادفات جرحی نیز در سطح جاده ها و شهرهای استان ۵ درصد کاهش داشته است، گفت: با توجه به آغاز فصل سرما و لغزنده بودن محورها، ضرورت دارد شهروندان محترم به قوانین رانندگی بیش از پیش توجه داشته باشند تا مبادا با لحظه ای غفلت حوادثی تلخ بوجود آید.

@policegolestan

نوشته شده توسط البرزگلستان در سه شنبه, ۱۹ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۶:۵۶ ب.ظ

دیدگاه