معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری گلستان:استاندارد نقش موثری در توسعه کشور دارد

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری گلستان:
استاندارد نقش موثری در توسعه کشور دارد
به گزارش البرز گلستان معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری گلستان در آیین گرامیداشت روز جهانی استاندارد در گلستان با بیان این که استاندارد نقش موثری در توسعه کشور دارد، اظهارکرد: اگر تعاملات و ارتباط بشری تابع ضوابط و قوانین نباشد هزینه جبران ناپذیری بر پیکره اقتصادی و مدنی جامعه وارد می کند.
عزیزه امامی افزود: آن چیزی که امروزه معضل کشور است فقط تحریم ها نیست بلکه عدم رعایت اصول و ضوابط در زمینه بهداشت و تغذیه در کشور است که خسارات بسیاری را بر پیکره اقتصاد وارد می کند.
امامی گفت: استاندارد تنها تکیه بر برخی از قوانین خاص نیست بلکه این امر باید در تمام زمینه ها جاری باشد.
وی ادامه داد: یکی از معضلات کشور هدررفت منابع به علت عدم رعایت برخی از اصول و برنامه ریزی در حوزه های مختلف مصرف است که فشار زیادی را بر اقتصاد کشور تحمیل می کند.
سرپرست معاونت امور اقتصادی استانداری گلستان تصریح کرد: برخی از مشکلات مانند کمبود دارو و خدمات درمان نشان از آن دارد که از استاندارد فاصله داریم و آمارها نگران کننده است.
وی بر لزوم رعایت چارچوب هایی مشخص تأکید کرد و افزود: نقش استاندارد در تغذیه و بهداشت بر هیچ کس پوشیده نیست و باید مصرف سرانه نمک و شکر را در کشور کنترل کرد.
امامی با بیان این که ۶ برابر دیگر کشورهای دنیا شکر مصرف می کنیم و سرانه مصرف شکر هر ایرانی ۳۰ کیلوگرم در سال است، اضافه کرد: مصرف شکر اثر سوء بر بهداشت و درمان داشته و سرمایه گذاری در این زمینه هدررفت منابع است.
وی میزان هزینه در خصوص نوشابه های گازدار را دو میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان اعلام کرد و ادامه داد: برخلاف مصرف شکر و نمک، سرانه مصرف شیر و لبنیات و سبزیجات پایین تر از دیگر کشورها است و این امر نیازمند فرهنگ سازی است.
امامی نقش سازمان استاندارد را در زمینه کاهش مصرف شکر و نمک پررنگ دانست و گفت: باید در جهت اصلاح زندگی مردم حرکت کرد.

نوشته شده توسط البرزگلستان در چهارشنبه, ۰۱ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۷:۳۲ ب.ظ

دیدگاه