مدیرکل استاندارد گلستان ازکنترل کارشناسان و بازرسان استاندارد بر اقلام پر مصرف در طرح ویژه ماه رمضان خبر داد

اقلام پر مصرف رمضان، روی ترازوی استاندارد
مدیرکل استاندارد گلستان از نظارت و کنترل کارشناسان و بازرسان استاندارد بر اقلام پر مصرف در طرح ویژه ماه رمضان خبر داد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل استاندارد گلستان، محمود فرمانی با اعلام این خبر گفت: همزمان با فرا رسیدن ایام ماه مبارک رمضان و به منظور ارتقا و تامین ایمنی و سلامت جامعه،این اداره کل مانند سالهای گذشته اقدام به اعزام تیم های بازرسی به مراکزعرضه، توزیع و فروش به منظور کنترل فرآورده های مشمول استاندارد اجباری، با اولویت کالاهای پر مصرف در ماه مبارک رمضان می کند.
وی ادامه داد: طی این طرح که تا پایان ماه مبارک رمضان ادامه دارد، ازکالاهای پرمصرف ماه مبارک از قبیل انواع فرآورده های لبنی، قندوشکر، آرد گندم و برنج، زعفران، خرما، روغن مورد مصرف در زولبیا و بامیه در مراکز عرضه و فروش، بازرسی و نمونه برداری انجام می شود.
دبیرشورای استاندارد گلستان با اشاره به اهمیت نقش استفاده از کالاهای استاندارد در سلامت مردم خاطر نشان کرد: هدف از اجرای این طرح سالم سازی بازار مصرف و جلوگیری از توزیع کالاهای بدون کیفیت و فاقد نشان استاندارد است که ضمن جمع آوری کالاهای غیر استاندارد، با عرضه کنندگان متخلف برخورد قانونی می شود.
مدیر کل استاندارد گلستان از شهروندان خواست تا در صورت مشاهده هرگونه کالای غیر استاندارد موارد را به تلفن ۱۵۱۷ یا سامانه پیامکی ۳۰۰۰۱۵۱۷ اطلاع رسانی نمایند.
وی در پایان خاطر نشان کرد: شهروندان گلستانی می توانند با ارسال کد ده رقمی مندرج در زیر نشان استاندارد برروی کالاهای موجود در بازار به سامانه پیامکی ۱۰۰۰۱۵۱۷، بصورت رایگان از اصالت پروانه کاربرد علامت استاندارد آن اطمینان حاصل کنند.

نوشته شده توسط البرزگلستان در سه شنبه, ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۲:۳۲ ب.ظ

دیدگاه