دکتر فاضل رییس دانشگاه علوم پزشکی گلستان خبر داد:اختصاص بیش از ۹ میلیارد ریال دارو به سیل زدگان در استان


‍ 🔸رییس دانشگاه علوم پزشکی گلستان خبر داد:🔶اختصاص بیش از ۹ میلیارد ریال دارو به سیل زدگان در استان

🔸رییس دانشگاه علوم پزشکی گلستان از اختصاص ۹ میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال دارو به کمپ های اسکان سیل زدگان در استان خبر داد.

🔸دکترعبدالرضا فاضل تعداد تیم های تلاشگر داروساز که در دوشیفت صبح و عصر در عرصه سلامت مشغول ارائه خدمت به هم وطنان سیل زده بودند را ۱۲ تیم برشمرد و افزود: تعداد اقلام دارویی تامین شده نیز از مرز ۲۵۴۰ قلم دارد گذشت.

🔸رییس دانشگاه علوم پزشکی گلستان بخش های خدمت رسان در سامانه فرماندهی حادثه دانشگاه را به ۴ بخش اساسی تقسیم کرد و اظهار داشت: ارشد هماهنگی و ارتباطات، امنیت، روابط عمومی و ایمنی بابرنامه ریزی های از پیش تعیین شده وظیفه خدمت رسانی، خدمات اورژانسی، و پیشگیری از بروز بیماری های واگیر و آسیب های روانی ناشی از آن را به عهده دارند.

🔸وی با اشاره به نحوه عملکرد حوزه پیش بیمارستانی تصریح کرد: همکاران عرصه سلامت در ۴۶۷ ماموریت تعداد ۳۳۷ حادثه دیده را به بیمارستان اعزام و ۲۳ بیمار با اورژانس هوایی دانشگاه به مراکز مرتبط منتقل شدند.

🔸دکترفاضل تعداد مراجعین به اورژانس و درمانگاه های مناطق سیل زده در حوزه بیمارستانی را نیز ۵۱۲۰ نفر اعلام کرد و افزود: از این تعداد ۳۹۸ مورد بستری و ۴۷۲۲ نفر از خدمات سرپایی برخوردار شدند.

🔸به گفته وی ۳۶۱ مادرباردار ویزیت و ۱۰۴ زایمان نیز در این مدت انجام شد.

🔸رییس دانشگاه علوم پزشکی گلستان گفت: در تمامی مراکز سیل زده اعم از گمیشان، آق قلا، بندرترکمن، شهید صیاد شیرازی، پنجم آذر، دو مرکز صحرایی سپاه و ارتش آق قلا نیروهای متخصص در بخش های اطفال، زنان، داخلی، جراحی، ارتوپدی، اعصاب وروان، چشم، قلب، عفونی، پوست، ارولوژی و مامایی مستقر و آماده ارائه خدمات به مردم سیل زده هستند.

🔸دکترفاضل با اشاره به حضور پزشکان متخصص آنکال در مراکز کلینیک دزیانی، روستای چن سویلی، بیمارستان صحرایی آق قلا و کمپ نمایشگاه در بخش های داخلی، پوست و عفونی تا ۱۳ فروردین جاری اظهار داشت: دستگاه های الکتروشوک، نوار قلب، مانیتورینگ و ۴ دستگاه ویلچر نیز برای تجهیز بیمارستان صحرایی نیروی دریایی سپاه مستقر در سیمین شهر تهیه شد.

🔸وی با اشاره به عملکرد بخش عملیات بهداشت در مناطق حادثه دیده ناشی از سیل در استان خاطر نشان کرد: تعداد کمپ های اسکان از سوی دانشگاه در روز اول فروردین ۶ کمپ بود که این رقم در روز ۱۳ فروردین به ۴۱ کمپ رسید.

🔸رییس دانشگاه علوم پزشکی گلستان با بیان این که در شهر گرگان ۱۰ محل اسکان جمعیت ۳۰۵۵ نفری را با ۷ تیم سلامت ثابت و سیار در ۲ شیفت تحت پوشش درمانی خود قرار دادند، اظهار داشت: دانشگاه علوم پزشکی در ۷ شهر استان، با استقرار ۴۴ محل اسکان و جمعیت ۶۹۶۳ نفر، ۱۲ محل استقرار تیم سلامت ثابت، ۲۲ تیم سلامت ثابت در ۲ شیفت و ۱۲ تیم سلامت سیار وظیفه خدمت رسانی به سیل زدگان را به عهده دارد که ۳ تیم دیگر نیز به صورت سیار داخل شهر در حال پوشش خدمات پزشکی به صورت منطقه ای هستند.

🔸دکترفاضل تعداد روستاهای حادثه دیده سیل اخیر در استان را ۶۳ روستا اعلام کرد و افزود: تعداد ۲۷ هزار و ۷۱۱ مورد ویزیت توسط پزشکان، ۵۳۶ مورد ارجاع به سطح دو، ۲۵۵۶ویزیت توسط ماماها، ۲۷ هزار و ۲۸۴نسخه دارویی و ۳ هزار و ۷۰۸ خدمت پرستاری تاکنون ارائه شده است.

🔸وی همچنین به ارائه خدمات سلامت روان و آموزش سلامت در کمپ ها اشاره کرد و گفت: به ۳۵۷ نفر دچار افسردگی، ۲۸۹ نفر اضطراب، ۲۵۳ نفر ارجاع به روان پزشک و به ۱۰۰۰ نفر خدمات روان شناختی ارائه شده است.

🔸گفتنی است وزیر بهداشت دکتر سعید نمکی از رییس دانشگاه و همکاران بهداشتی و درمانی به منظور کاهش آسیب های ناشی از سیل در استان گلستان تقدیر و تشکر کرد.

🔸وی در نامه ای از اقدامات سریع دانشگاه پس از وقوع سیل و خسارات به بار آمده و اقدامات پیشگیرانه موثر در ان تشکر کرد.

نوشته شده توسط البرزگلستان در شنبه, ۱۷ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱:۳۸ ب.ظ

دیدگاه