به مناسبت چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی به همت فرمانداری کردکوی برگزار شد: نخستین نشست نخبگان واحزاب و گروههای فعال سیاسی و فرهنگی درشهرستان

نخستین نشست احزاب و گروههای فعال سیاسی شهرستان با حضور فرماندار کردکوی، رستمانی مشاور سیاسی استاندار گلستان و جمالی مدیرکل مدیریت بحران استان و دیگر چهره های شاخص سیاسی برگزار شد.

ابراهیم قدمنان در این نشست با اشاره به سیاستها و برنامه های کلی شهرستان گزارش مختصری از عملکرد شهرستان در شش ماهه نخست سال جاری ارائه کرد و گفت؛ هدف کلی مجموعه مدیریت شهرستان ارتقای سطح خدمات، توسعه سرمایه گذاری، ایجاد اشتغال و تامین رشد و توسعه سیاسی، اجتماعی و اقتصادی شهرستان کردکوی در غرب استان گلستان است.

وی تغییر در روند درآمدی شهرداری و افزایش درآمدهای آن، اختصاص ۸۵۰ میلیون تومان از بودجه شهرستان به شهرداری کردکوی، بهبود وضعیت مبلمان شهری و بویژه بهسازی ورودی ها و خروجی های شهر کردکوی، ایجاد پارکینک در داخل شهر، تخصیص اعتبارات برای بهسازی شهرک فر هنگیان، پیگیری ساخت پل قاضی محله شهر کردکوی، انتقال بازار هفتگی به خارج و حاشیه شهر، ایجاد میدان بار برای عرضه و فروش تولیدات کشاورزی و صنعتی شهرستان، ایجاد سه دوربرگردان استاندارد در مسیر بزرگراه اصلی استان در راستان تامین بیشتر ایمنی بزرگراه و پیگیری های لازم برای ایجاد کشتارگاه صنعتی توسط بخش خصوصی در سطح شهرستان از اهم برنامه هایی بود تاکنون یا اجرایی شدند و یا در حال پیگیری هستند.

فرماندار کردکوی اجرای طرحهای خدمات عمومی در روستاها از جمله جدول کشی معابر و آسفالت خیابانهای سطح روستاهها و اجرای طرح های هادی فاز یک و دو در روستاها و ایجاد مجتمع های اّبرسانی و…. را ازجمله اقدامات انجام شده در سطح روستاهای بخش مرکزی عنوان کرد.

قدمنان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه از همان آعاز پذیرش مسئولیتم در شهرستان بنای مدیریت را بر پایه کار گذاشتم، اظهار داشت: با عنایت به برخی کم توجهی ها در چند سال گذشته به غرب استان بنای کار را بر تعامل بیشتر با معاونان استاندار و مدیران کل استان در راستای تامین اعتبارات و جلب توجه آنان در زمینه کمی ها و کاستی های شهرستان قرار داده و بر این اساس حداقل در سه نوبت تاکنون با استاندار محترم گلستان دیدار و مذاکراتی به انجام رسیده است.

وی شیوه انجام کارها و پیگیری امور شهرستان را جهادی عنوان کرد و افزود؛ بر این اساس هر جا که مدیران دستگاههای اجرایی نتوانستن خود را با مجموعه مدیریت شهرستان همراه کنند با تعامل بیشتر با مدیران کل جابجایی هایی صورت گرفت تا مجموعه مدیریت شهرستان هماهنگ تر به سمت اهداف تعیین شده حرکت کنیم.

بالاترین مقام رسمی سیاسی شهرستان کردکوی، هدف از تشکیل این نشست مشترک را ایجاد همفکری و بازشناسی نیروهای فعال سیاسی، اجتماعی و فرهنگی عنوان کرد و اظهار داشت: تمامی اعضای سیاسی و فعالان حاضر در جلسه به جهت انجام سالها خدمت صادقانه دارای تجربیات ارزشمندی هستند که امروز شهرستان فارغ از تفاوتهای سلیقه ای و نوع نگاه سیاسی، نیازمند استفاده از تجربیات و خرد جمعی شماست.

فرماندار شهرستان کردکوی تلاشهای مذبوحانه استکبار جهانی در اجرای تحریم های ظالمانه و ایجاد اختلافات بین گروه های مختلف مردم را محکوم و تصریح کرد؛ باید بپذیریم امروز در کنار کسب موفقیتهای بزرگ مشکلات بزرگی از جمله مشکلات اقتصادی، بیکاری جوانان، مسائل اجتماعی و… دامن کشور را گرفته است و امروز این کشور و نظام جمهوری اسلامی بیش از هر زمان دیگری نیازمند همفکری، همدلی و همکاری همه نیروهای اجتماعی و سیاسی است.

وی لازمه جذب همه ظرفیتها و پتانسیلهای اجتماع را بالا بردن سطح تحمل و پذیرش انتقادات سازنده و تعامل سازنده با همه گروههای فعال دلسوز فارغ از نوع نگاه سیاسی و سلیقه فکری آنان ارزیابی کرد.

قدمنان اظهار داشت: ما وجود اغلب نحله های فکری، اجتماعی، سیاسی فعال موجود در سطح کشور را مقابل هم نمی دانیم و بلکه در کنار همدیگر برای فراهم سازی بسترهای رشد و توسعه کشور می بینیم.

گفتنی است ؛ در این جلسه که احزاب و گروهای مختلف سیاسی، فرهنگی و اجتماعی بصورت فعال حضور یافته بودند، ضمن بیان نوع نگاه، نقطه نظرات و انتظارات خود از برگزاری چنین نشستهایی در راستای تعامل سازنده و ایجاد همفکری، همدلی و همکاری بیشتر بین مجموعه نیروهای شهرستان استقبال کردند.

نوشته شده توسط محمد صالح افتخاری در سه شنبه, ۱۱ دی ۱۳۹۷ ساعت ۷:۳۹ ب.ظ

دیدگاه