قدمنان فرماندار و رئیس شورای آموزش و پرورش شهرستان کردکوی:ایجاد هرگونه توسعه در کشور مستلزم ایجاد توسعه و تحول در آموزش و پرورش است.

به گزارش البرز گلستان به نقل ازروابط عمومی فرمانداری کردکوی، دومین جلسه شورای آموزش و پرورش سال جاری باحضور قدمنان فرماندار، شهریاری مدیریت آموزش و پرورش شهرستان کردکوی و دیگر اعضاء در سالن کنفراس آیت الله هاشمی رفسنجانی آموزش و پرورش شهرستان کردکوی برگزار شد.
در این جلسه ابراهیم قدمنان فرماندار با اشاره به اهمیت موضوع آموزش در فراهم سازی فرایند توسعه کشورها اظهار داشت: ایجاد هرگونه توسعه در کشور مستلزم ایجاد توسعه و تحول در آموزش و پرورش است.
وی افزود؛ بر این اساس جایگاه و شان معلمان در جامعه به عنوان بانیان اولیه فراهم سازی توسعه کشور باید حفظ شود و قداست معلم باید محفوظ بماند.
وی گفت: برای ارتقا جایگاه آموزش و پرورش و کیفت مسائل آموزشی باید همه دستگاه های اجرایی شهرستانی همکاری لازم را داشته باشند؛ چرا که منبع اصلی تغدیه نیروهای اداری آموزش و پرورش است.
رئیس شورای آموزش و پرورش شهرستان کردکوی با اشاره به اینکه باید شرایطی فراهم گردد که هر اداره تبدیل به یک مدرسه کوچک شود،گفت: این طرح میتواند بعنوان یک طرح ابتکاری نوینی برای شهرستان باشد و امیدوارم با همکاری سایر دستگاه ها در کنار آموزش و پرورش بر روی این طرح کار کنند تا در استان و حتی وزراتخانه این ابتکار اشاعه پیدا کند.

فرماندار شهرستان کردکوی در مورد استفاده از جوانان در پست های مدیریت شهرستان،استان و حتی کشور گفت: دانش آموزان باید با شیوه های نوین مدیریت ها آشنا شوند و آنرا تجربه کنند؛ چرا که دانش آموزان امروز ، مدیران فردای جامعه ما محسوب می شوند.

وی همچنین گفت: از مدیران دستگاه های این طرح می خواهم، همکاری همه جانبه با مدارس تحت پوشش اداره مربوطه را داشته باشند.
قدمنان در ادانمه با تاکید بر بند هـ تبصره ۹ قانون بودجه گفت: موضوع بهینه سازی املاک آموزش و پرورش در برنامه ششم آمده و شهرداری باید کمک شایانی در این زمینه به آموزش و پرورش داشته باشند. اگر قرار است توسعه در کشور ایجاد شود باید در آموزش و پرورش ایجاد گردد و این توسعه می تواند کشور را به سمت شکوفایی سوق دهد.
رئیس شورای آموزش و پرورش شهرستان کردکوی همچنین در مورد هیات امنایی شدن مدارس گفت: ما باید در این زمینه قدرت ریسک پذیری داشته باشیم. هیات امنایی شدن باید در آینده نزدیک اتفاق بیفتد.
ابراهیم قدمنان در خصوص وظیفه حاکمیتی آموزش پیش دبستانی گفت: وزرات آموزش و پرورش باید بر همه مراحل آموزشی نظارت کافی داشته باشد و این امر جز وظیفه ذاتی آموزش و پرورش است.

 

تهیه خبر از حسین مصدق

 

 

نوشته شده توسط البرزگلستان در سه شنبه, ۰۹ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۲۵ ق.ظ

دیدگاه